Košice Regióny

Polícia odhalila 21 nelegálnych pracovníkov na stavenisku v Košiciach

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

KOŠICE – Policajti v spolupráci s košickým inšpektorátom práce odhalili siedmich cudzincov a 14 Slovákov, ktorí pracovali na stavenisku v Košiciach nelegálne. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

 

“Policajti národnej jednotky Úradu hraničnej a cudzineckej polície vykonali spolu s policajtmi z mobilnej jednotky z Prešova v úzkej kooperácii a pracovníkmi Inšpektorátu práce z Košíc kontrolu zameranú na odhalenie nelegálneho zamestnávania cudzincov. Tentokrát sa pod drobnohľad dostalo stavenisko v Košiciach. Kontrole sa podrobilo 85 osôb, z toho 78 Slovákov a sedem Ukrajincov,” uvádza s tým, že okrem všetkých cudzincov nelegálne pracovali aj 14 Slováci.

“Tieto prípady budú pracovníci inšpektorátu práce realizovať vo svojej kompetencii,” píše. Policajti príslušníkov Ukrajiny predviedli na oddelenie a vydali im rozhodnutie o administratívnom vyhostení s určenou lehotou na vycestovanie v lehote siedmich dní.

Ako ďalej pripomína, príslušníci oddelení cudzineckej polície vykonávajú pravidelné a časté kontroly ubytovacích zariadení, súkromných priestorov poskytnutých k ubytovaniu cudzincov aj prevádzky zamestnávateľov v celej svojej územnej pôsobnosti. V kontrolách budú pokračovať.