Prešov Regióny

Polícia obvinila ženu z Fričky zo zločinu subvenčného podvodu

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

PREŠOV – Polícia v Bardejove začala v stredu (29. 4.) trestné stíhanie a súčasne vzniesla obvinenie voči 47-ročnej žene z obce Frička v okrese Bardejov zo zločinu subvenčného podvodu. TASR o tom vo štvrtok informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Igor Pavlik.

 

“Ako poberateľka príspevku na bývanie, ktorý je súčasťou dávky v hmotnej núdzi, predložila 3. februára 2016, 10. januára 2017 a 6. februára 2018 Úradu práce sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) v Bardejove potvrdenia o úhrade nákladov spojených s bývaním, ktorými deklarovala splnenie podmienok k poskytnutiu príspevku na bývanie. Urobila tak aj napriek tomu, že v danom období neboli obci Frička uhradené náklady spojené s bývaním, daň z nehnuteľnosti a poplatky,” uviedol Pavlik s tým, že ÚPSVaR v Bardejove jej rozhodnutím uložil povinnosť vrátiť pomoc v hmotnej núdzi, poskytnutú neprávom vo vyššej sume, ako jej patrila.

Obvinená žena, ktorá je stíhaná na slobode, týmto konaním spôsobila podľa Pavlika ÚPSVaR v Bardejove škodu vo výške 4192,40 eura. V prípade preukázania viny jej hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.