Komárno Regióny Top

Policajti zadržali opitých pohoničov. Ešteže kôň ostal triezvy

„Náhradný“ pohonič sa tiež poriadne opil, takže po policajnej kontrole aj on skončil v policajnej cele. Zdroj: PZ

NITRA – Je toto vôbec možné? Policajti v Nitrianskom kraji zažili počas jednej služby niečo, čo sa len tak ľahko nevidí. Na jednom voze v priebehu pár hodín zadržali dvoch pohoničov, ktorí boli poriadne opití.

Prvý úlovok zaznamenali policajti v Hurbanove, ktorí v pondelok asi o pol jedenástej v noci v obci Chotín v okrese Komárno zastavili a kontrolovali pohoniča (52) konského povozu. „Dychová skúška u neho preukázala 0,91 mg alkoholu na liter vydýchnutého vzduchu, čo je v prepočte 1,9 promile,“ uviedla nitrianska krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková. Opitý pohonič bol okamžite obmedzený na osobnej slobode a následne aj obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Za opraty povozu sa teda musel posadiť jeho spolujazdec, ktorý s ním pokračoval v jazde. Asi o dve hodiny neskôr však kontrolovala policajná hliadka v Bátorových Kosihách ten istý povoz, ktorého „náhradný“ pohonič nafúkal 0,98 mg/l alkoholu (v prepočte 2,04 promile). „Aj on skončil v policajnej cele a bol obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ dodala hovorkyňa.

Policajti síce koňovi fúkať nedali, ale jeho dvaja pohoniči to s alkoholom poriadne prehnali a obaja skončili v policajnej cele. Zdroj: PZ