Domáce Kauzy Top

Policajt, vojak, podnikateľ a matka. Toto sú obvinení z vraždy Kuciaka

44-ročná Alena Zsuzsová mala byť v prípade vraždy Jána Kuciaka sprostredkovateľ. Zdroj: SITA

BRATISLAVA – Sú obvinení z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Ešte minulý týždeň žili štandardný život v tichosti. Dnes ich pozná celé Slovensko. Traja muži a žena sa podľa polície a prokuratúry podieľali na vražde mladej dvojice, ktorá otriasla vo februári tohto roka krajinou a spoločnosťou. S ich obvinením sa stotožnil aj sudca, ktorý všetkých štyroch páchateľov poslal za mreže do vyšetrovacej väzby. Motív však ostáva zatiaľ neznámy. Orgány činné v trestnom konaní mlčia, informovať chcú v priebehu tohto týždňa. Jasné nie je ani to, od koho príkaz vraždiť odišiel.

 

Podľa informácií Glob.sk sa orgánom činným v trestnom konaní príbeh pomaly ale isto začína skladať. Po tom, ako vo štvrtok ráno špeciálne elitné komando zasiahlo v Kolárove, nabrali udalosti rýchly spád. Kukláči zbalili osem ľudí a odviedli ich na výsluchy. Po noci strávenej v policajnej cele sa okruh páchateľov zúžil na tri osoby.

Strelec mal šoféra

Za strelca mala polícia označiť po prvotných úkonoch Tomáša Szabóa. Ide o bývalého policajta a vyšetrovateľa. Na sociálnej sieti si uvádza, že vyštudoval E.S.A. – European security academy aj Slovenskú poľnohospodársku univerzitu. E.S.A. organizuje privátne kurzy pre bodyguardov, kde sa účastníci učia teoreticky aj prakticky brániť, pracovať s rôznymi druhmi zbraní. Akadémia ponúka aj kurzy pre členov ozbrojenej ochrany námorných lodí. Tomáš Szabó sa aktívne venuje aj bojovému umeniu brazílskemu Jiu Jitsu. Na facebooku má množstvo fotografií z tohto cvičenia. Patrí k milovníkom motoriek. Ako svoje zamestnanie uvádza T&M Shop – ide o obchod s výživovými doplnkami.

Do vraždy bol zapojený aj jeho bratranec Miroslav Marček. Ten v minulosti slúžil v armáde ako vojak. Podľa našich informácií robil v osudný deň šoféra Tomášovi Szabóovi a predtým mu pomáhal s únikovou trasou.

Obvinení Tomáš Szabó mal vykonať popravu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Zdroj: FB

Podnikateľ koordinátorom

Tretím mužom obvineným z vraždy je podnikateľ z Kolárova Zoltán Andruskó. Podľa informácií Glob.sk má dotyčný prevádzkovať pizzeriu. Ako adresu trvalého pobytu si uvádza obec v okrese Komárno. Podľa sociálnej siete patrí tiež k fanúšikom bojového umenia. V prípade vraždy mal pôsobiť ako koordinátor. Práve Andurskó zrejme komunikoval so sprostredkovateľom, ktorým mala byť žena.

Podnikateľ Zoltán Andruskó mal pomôcť s prípravou vraždy. Zdroj: FB

Sprostredkovateľom žena

K trom obvineným mužom pribudla v sobotu štvrtá a to žena. Ide o 44-ročnú Alenu Zsuzsovú z Komárna, ktorá je obvinená z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy formou účastníctva. Polícia ju vraj obvinila aj z objednávky vraždy, čo však zatiaľ oficiálne nikto nepotvrdil. Podľa našich informácií zohrala Zsuzsová vo vražde dôležitú úlohu a pôsobila ako sprostredkovateľ. Z toho vyplýva, že na konci reťazca musí byť aj zadávateľ. Kto ním bol, zatiaľ nie je jasné. Povedať orgánom činným v trestnom konaní by to mohla práve Zsuzsová.

Obvinená pracovala ako tlmočníčka prevažne z taliančiny. Jej meno figurovalo v minulosti podľa výpisu z obchodného registra vo viacerých firmách – Eurodesign s.r.o., Ergo-Kit s.r.o. aj Danobia, s.r.o.. Vo všetkých troch spoločnostiach pôsobila Zsuzsová s osobami s talianským menom aj adresou. V Komárne ju poznajú ako bývalú partnerku kontroverzného podnikateľa Mariána Markoviča, ktorého prezývajú Ampulka a mal problémy so zákonom.

Podľa našich informácií mala dotyčná veľmi blízko aj k podnikateľovi Marianovi Kočnerovi. Ten je krstným otcom jej dcéry a komunikoval s ňou pravidelne. Zsuzsová pre neho niekedy aj tlmočila. Kočner momentálne sedí vo väzbe kvôli falšovaniu zmeniek.

Galéria
Alena Zsuzsová. Zdroj: SITA. Zdroj: SITA
Alena Zsuzsová. Zdroj: SITA
Zsuzsovej tvár nebola verejnosti dlho známa. Zdroj: SITA
Miroslav Marček mal byť šoférom, priznal sa však k streľbe. Zdroj: TASR / Dušan Hein
Policajná eskorta privádza v putách obvineného z vraždy Jána Kuciaka do budovy Špecializovaného trestného súdu. Zdroj: TASR / Dušan Hein
Sudca Špecializovaného trestného súdu poslal všetkých štyroch obvinených z vraždy Jána Kuciaka do väzby. Zdroj: TASR – Dušan Hein
navigate_before
navigate_next