Liptovký Mikuláš Poprad Prešov Regióny Žilina

Poliaci rozdávali významne ocenenia. Získali ich aj dvaja Slováci

Zdroj: visitliptov.sk

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Pred pár dňami sa udeľovali významné ocenenia na poľsko-slovenskom pohraničí. Tie boli určené osobnostiam, ktoré podporujú horské územia v tomto regióne. Medzi ocenenými sa objavili aj mená dvoch Slovákov, ktorí získali ocenenie horských zemí. Najpopulárnejšou značkou horských zemí sa stal akvapark nachádzajúci sa v našej krajine. 

 

Podľa organizátorov podujatia je cieľom súťaže spopularizovať ľudí, podnikateľov, či organizácie, ktorí významným spôsobom prispeli k rozvoju horských oblastí či už na slovenskej alebo poľskej strane Tatier. Informuje o tom portál visitliptov.sk s tým, že slávnostné vyhodnotenie sa konalo v poľskom meste Žywiec. 

„Liptov opäť obstál v hodnotení koalície horských značiek na výbornú. Ocenili starostu obce Bešeňová Martina Barana, primára chirurgickej ambulancie v Liptovskej nemocnici s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu v Liptovskom Mikuláši Jána Drobča. Tatralandia sa stala najpopulárnejšou značkou horských zemí. Hodnotiaca komisia ocenila náš región, ktorý je pre mnohých Poliakov top regiónom na trávenie letnej či zimnej dovolenky,“ povedal honorárny konzul Poľskej republiky na Slovensku Tadeusz Frackowiak.

Poliaci obľubujú Tatralandiu

Podľa oceneného starostu mesta Bešeňová Martina Barana je záujem o mesto podmienený najmä akvaparkom. Ide o najnavštevovanejšiu obec na Liptove. „Našej obci sa darí neustále zvyšovať počet prenocovaní a výšku vybranej dane. Vybrané prostriedky sa snažíme spätne investovať do cestovného ruchu a zlepšovať infraštruktúru pre turistov aj našich občanov. Je to pre mňa veľmi motivujúce aj zaväzujúce, že komisia ocenila úspechy našej obce a že som získal toto prestížne ocenenie v kategórii politik,“ povedal starosta.

Medzi významnú časť návštevníkov Liptova patria práve Poliaci, ktorí najradšej navštevujú iný akvapark – konkrétne Tatralandiu v Liptovskom Mikuláši. „Veľmi sa teším, že ocenili Tatralandiu. Od jej vzniku sa postupne posilňoval význam letnej sezóny na Liptove a teraz je náš región skvelým miestom na dovolenku v ktorejkoľvek časti roka. Pričom narastajúci záujem o Liptov pociťujeme rok od roka,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Daná súťaž Osobnosti horských zemí sa koná každý rok od jej zahájenia v roku 2005. Okrem iného pomáha rozvoju Tatier ako horskej turistickej oblasti, ktorú máme spoločnú s Poliakmi.