Domáce Spoločnosť

Podnikateľ, ktorý odpadmi znečisťoval pôdu, skončil vo väzbe

Zdroj: pixabay.com

LEVOČA – Podnikateľ Peter K., ktorý odpadmi znečisťoval a kontaminoval pôdu v okolí mesta Levoča, skončil vo väzbe. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti s tým, že v prípade dokázania viny hrozí podnikateľovi trest odňatia slobody v trvaní až ôsmich rokov.

 

„Peter K. odpady zmiešaval s hnojivom a tieto umiestňoval na viaceré poľnohospodárske pozemky, za čo bol vyšetrovateľom odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove obvinený zo spáchania zločinu neoprávneného nakladania s odpadmi a z prečinu ohrozenia a poškodenia životného prostredia,“ uvádza polícia. Dopĺňa, že obvinenie bolo súčasne vznesené aj právnickej osobe za prečin ohrozenia a poškodenia životného prostredia.

Po viac ako ročnom vyšetrovaní, ktoré sa opieralo o znalecké dokazovanie, boli zhromaždené všetky potrebné dôkazy na určenie rozsahu protiprávneho konania a tiež dôkazy o určení zodpovedných osôb za tento stav. Vyšetrovanie podľa polície zatiaľ preukázalo protiprávne konanie v rozsahu najmenej šiestich miliónov eur.