Domáce Kauzy Politika

Podnet ministerstva zdravotníctva bude riešiť NAKA. Kalavskej sa nepozdávali tendre na licencie pre záchranky

Zdroj: Glob.sk

BRATISLAVA – Podnet ministerstva zdravotníctva v prípade tendra na licencie pre záchranky postúpi Krajská prokuratúra (KP) v Bratislave Národnej kriminálnej agentúre (NAKA).

“Uvedené trestné oznámenie bolo doručené tunajšej prokuratúre cestou trestného odboru Generálnej prokuratúry (GP) SR dňa 19. septembra. V priebehu tohto týždňa bude predmetná vec zaslaná na ďalšie konanie Národnej kriminálnej agentúre,” uviedol v stredu pre TASR prokurátor KP v Bratislave a hovorca Matej Izakovič.

Podanie v prípade tendra bolo na GP SR doručené začiatkom mesiaca. Následne ju GP SR postúpila na KP v Bratislave s tým, že uložila podriadenej prokurátorke, aby požiadala o súčinnosť Úrad pre verejné obstarávanie.

Kalavskú vraj vyrušujú pochybnosti

Šéfku rezortu zdravotníctva Andreu Kalavskú (nominantka Smeru-SD) ako občana “vyrušujú” pochybnosti okolo výberového konania. Tender na poskytovanie záchranárskych služieb za 800 miliónov eur na šesť rokov však podľa jej slov legislatívne zopakovať nejde.

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) vyhlásil výberové konanie na vydanie povolenia na prevádzkovanie ambulancií záchrannej zdravotnej služby v polovici júna, týkalo sa 328 bodov. Najviac ich získala spoločnosť LSE – Life Star Emergency. Nasledovali štátne záchranky z Bratislavy a Košíc. Dôvodom pochybností sú informácie denníka Sme o prepojeniach členov výberovej komisie na najúspešnejšiu firmu. Predseda ÚDZS Tomáš Haško zaujatosť členov komisie odmieta. Trvá na tom, že tender bol v súlade s príslušnou legislatívou.