Domáce Politika

Podľa Simona by mal Bugár vysvetliť komunikáciu s Kočnerom. Podnikateľ podľa neho vedel priveľa

Zdroj: TASR / Pavel Neubauer

BRATISLAVA (TASR) – Predseda Maďarského fóra Zsolt Simon vyzval Bélu Bugára, aby vysvetlil komunikáciu s Marianom Kočnerom, ktorý čelí obžalobe v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka. Ako povedal na dnešnej tlačovej besede, Marian Kočner totiž vedel, aké rozhodnutia a kedy prijme Bugárova strana Most-Híd.

 

Podľa Simona to vyplýva to z údajnej komunikácie medzi Marianom Kočnerom a podpredsedom parlamentu Martinom Glváčom (Smer-SD) cez aplikáciu Viber, ktorú tento týždeň zverejnil líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič.

„Zarazila ma komunikácia medzi Marianom Kočnerom a Martinom Glváčom, v ktorej som sa dočítal, že sa tam rozpráva aj o strane Most-Híd, ktorej som bol kedysi členom. Cítim sa byť preto podvedený a oklamaný. Ako je možné, že Kočner vedel, kedy a aké rozhodnutia padnú pre stranu Most-Híd? Dokončili dopredu dohodnutý scenár?“ pýta sa Simon.

Simon vyzýva členov k odchodu z Mosta

Strana Most-Híd a Béla Bugár podľa neho konali v zhode so záujmami Mariana Kočnera. „Vyzývam preto aj členov Mostu na regionálnej úrovni, ktorí doposiaľ o tom nevedeli, aby opustili túto stranu. Ste len figúrkami v rukách Mariana K.,“ dodal Simon.

Minister dopravy a člen predsedníctva Mosta-Híd Árpád Érsek reagoval na Simonove slová s tým, že nevedel o žiadnej dohode so Smerom-SD pri zostavovaní vlády v roku 2016. Érseka podľa jeho slov prekvapujú tieto informácie, neregistroval, že by vopred existoval plán na zostavenie tejto koalície.

Bugár sa krátko po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej stretol na Maldivách s Marianom Kočnerom. Keď sa informácie dostali na verejnosť, tvrdil, že sa len pozdravili. Ešte v auguste o tom informoval portál Aktuality.sk. Kočner sa mal taktiež prostredníctvom Threemy pochváliť Alene Zsuzsovej, že s predsedom Mosta-Híd raňajkoval. Bugár priznal, že o Marianovi Kočnerovi vedel. „Áno, je pravda, že sme sa videli v štvrtý deň našej dovolenky v reštaurácii. Videli sme sa aj s ďalšími ľuďmi zo Slovenska, napríklad s exmanželkou pána Drobu. Náhoda je blbec.“ Na otázku, či sa rozprávali, odpovedal „pozdravili sme sa“.