Domáce Politika

Podľa Lajčáka predseda parlamentu Danko cestou do Ruska neporušuje žiadnu smernicu Európskej únie

Zdroj: SITA / Branislav Bibel

BRATISLAVA – Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) svojou cestou do Ruska neporušuje žiadnu smernicu ani pozíciu EÚ. V súvislosti s návštevou, počas ktorej bude Danko rokovať s predsedom ruskej Štátnej dumy Viačeslavom Volodinom a zúčastní sa vojenskej prehliadky, to povedal minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD).

“Ja môžem povedať len to, že nás pán predseda NR SR informoval o tejto ceste, o tomto svojom úmysle, a neporušuje tým žiadnu smernicu ani pozíciu EÚ,” povedal Lajčák pred utorkovým rokovaním vlády. Minister nepovedal, či by na Dankovom mieste pozvanie prijal. “Nebudem odpovedať na hypotetické otázky,” reagoval.

S Volodinom, ktorý je na sankčných zoznamoch EÚ, bude Danko rokovať v stredu (8. 5.). Témou rokovaní bude podľa Dankovho hovorcu Tomáša Kostelníka medziparlamentná spolupráca a pripravovaná podnikateľská misia. Tej by sa mala podľa predbežných plánov zúčastniť zhruba desiatka slovenských podnikateľov, ktorých šéf parlamentu plánuje vziať na rokovanie s ruským ministerstvom financií a následne do vytypovanej priemyselnej oblasti koncom júna.