Spoločnosť Zahraničné

Počet úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19 presiahol v Rusku 4000

Počet úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19 presiahol v Rusku 4000. Zdroj: pixabay.com

MOSKVA – V Rusku za uplynulých 24 hodín pribudlo ďalších 174 úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19. V tejto krajine tak evidujú už viac ako 4000 obetí nového koronavírusu, informovala vo štvrtok agentúra AFP s odvolaním sa na krízový štáb. Zároveň sa tým vyrovnal rekordný denný nárast počtu úmrtí z 26. mája. Novému koronavírusu doteraz v Rusku podľahlo 4142 ľudí.

 

Prezident Vladimir Putin v stredu konštatoval, že situácia v Rusku je v súvislosti so šírením vírusu stabilizovaná. Denný nárast počtu nových infikovaných navyše už piaty deň za sebou nepresiahol hranicu 9000 prípadov. Vo štvrtok úrady zaznamenali 8731 nových prípadov.

V Moskve, ktorú pandémia zasiahla najviac, hlásia najnižší denný nárast počtu nových prípadov od 23. apríla (2054).

Ruské úrady predpokladali vyšší počet úmrtí v máji ako apríli, a to v dôsledku úmrtí nemocničných pacientov, ktorých hospitalizovali počas vrcholu epidémie pred niekoľkými týždňami, pripomína AFP.

Moskovský starosta Sergej Sobianin v stredu oznámil ďalšie uvoľnenie obmedzení karanténnych opatrení od 1. júna vrátane otvorenia nepotravinárskych predajní a povolenia prechádzok s rúškami.

Rusko má po Spojených štátoch a Brazílii tretí najväčší počet potvrdených prípadov nového koronavírusu na svete.