Spoločnosť Zahraničné

Počet prípadov nákazy prekročil v Izraeli deväťtisíc

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondelok oznámil sprísnenie nariadení. Zdroj: TASR / AP

JERUZALEM – Počet prípadov nákazy koronavírusom v Izraeli vzrástol v utorok o 395 na 9006. Informovalo o tom ministerstvo zdravotníctvo, ktoré citovala agentúra TASS.

 

Počet úmrtí vzrástol o deväť na 60. Podľa údajov ministerstva zdravotníctva je 153 pacientov vo vážnom stave, pričom 113 na pľúcnych ventilátoroch, a 683 sa uzdravilo.

Prvý prípad nákazy Izrael zaznamenal 27. februára. Prvé úmrtie 20. marca.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondelok oznámil sprísnenie nariadení, ktoré budú v Izraeli platiť prvé dni týždeň trvajúceho sviatku pesach. Ten sa začne v stredu po západe slnka a končí sa 16. apríla.

V snahe zabrániť zopakovaniu veľkého nárastu nakazených koronavírusom SARS-CoV-2, ktorý v Izraeli zaznamenali po sviatku purim začiatkom marca, Izraelčania počínajúc utorkom od 16.00 h (miestneho času) až do 07.00 h v piatok nebudú smieť opustiť štvrť, kde bývajú.

Tento režim bude ešte prísnejší od 18.00 h v stredu až do 07.00 h vo štvrtok, keď bude platiť úplný zákaz vychádzania – ide pritom o sviatočný večer, ktorý sa v Izraeli zvyčajne trávi rodinnou večerou zvanou seder.