Spoločnosť Zahraničné

Počet prípadov nákazy môže v USA stúpnuť na 100-tisíc denne, varuje expert Bieleho domu

Zdroj: pixabay.com

WASHINGTON – Uznávaný americký odborník na infekčné choroby a expert Bieleho domu na nový druh koronavírusu doktor Anthony Fauci upozornil, že prípady nákazy môžu v USA narásť na 100-tisíc denne, ak Američania nezačnú dodržiavať odporúčania úradov verejného zdravotníctva. V stredu o tom informovala tlačová agentúra AP.

 

Fauci sa tak vyjadril na vypočúvaní v Senáte k znovuotváraniu škôl a pracovísk. Imunológ dostal otázku, aké predpovedá následky nedávneho nárastu nákazy v niektorých amerických štátoch – odpovedal, že nemôže uviesť presnú predpoveď, ale je presvedčený, že to bude “veľmi znepokojujúce”.

 “Teraz máme nad 40-tisíc nových prípadov nákazy denne. Neprekvapí ma, ak v prípade, že sa niečo nezlepší, stúpneme na 100-tisíc denne. Takže som veľmi znepokojený,” povedal Fauci, šéf amerického Národného ústavu pre alergie a infekčné choroby (NIAID).

Fauci varoval, že oblasti s najnovšími výskytmi infekcií ohrozujú celú krajinu, vrátane tých jej častí, ktoré už dosiahli pokrok v znižovaní prípadov ochorenia COVID-19 spôsobovaného koronavírusom. Fauci spomenul nedávny videozáznam zachytávajúci ľudí združených v davoch, často bez rúšok a ignorujúcich aj iné bezpečnostné pokyny úradov.