Politika Spoločnosť Zahraničné

Počet prípadov koronavírusu SARS-CoV-2 presiahol v Indii deväť miliónov

Zdroj: TASR / AP

NAÍ DILIÍ – Celkový počet prípadov koronavírusu SARS-CoV-2 zaznamenaných od začiatku pandémie v Indii v piatok presiahol deväť miliónov, informovala agentúra AFP.

 

Za posledných 24 hodín v krajine pribudlo 45 882 nových prípadov nákazy a 584 úmrtí v spojitosti s ochorením COVID-19, uvádza agentúra DPA s odvolaním sa na indické ministerstvo zdravotníctva. India v uplynulých dňoch zaznamenala pokles v počte prípadov hlásených za deň. V krajine však aj tak denne pribudne v priemere približne 45 000 nových prípadov, píše AFP. Miestne úrady v hlavnom meste Naí Dillí sa v snahe zabrániť šíreniu nákazy rozhodli zvýšiť pokuty za nenosenie rúšok na štvornásobok pôvodnej sumy.

Na jednom z najväčších cintorínov v Naí Dillí v dôsledku veľkého počtu obetí pandémie dochádzajú hrobové miesta. Naí Dillí okrem koronavírusu trápi aj znečistené ovzdušie, pripomína AFP. Od vypuknutia pandémie sa v Indii celkovo nakazilo 9 004 365 ľudí a v spojitosti s ochorením COVID-19 zomrelo 132 162 osôb. India je v počte prípadov nákazy druhou najviac postihnutou krajinou na svete po USA, kde zaznamenali viac ako 11,5 milióna infikovaných.