Spoločnosť Zahraničné

Počet nových prípadov nákazy neklesol v Českej republike pod sto. Pribudla aj jedna obeť

Zdroj: TASR / Martin Baumann

PRAHA – Počet nových prípadov nákazy koronavírusom v Česku klesol v utorok na 149, uviedlo po utorkovej polnoci ministerstvo zdravotníctva. Je to najmenej za päť dní, ale číslo stále prekračuje stovku. Pribudla jedna obeť. Informácie priniesol spravodajský portál Novinky.cz.

 

V pondelok napríklad hlásilo Česko až 202 nových prípadov infekcie, v nedeľu 305. Médiá napísali, že denný nárast infikovaných sa v posledných dňoch zrýchľuje. Väčšinu najnovších nakazených zistili opäť v Moravskosliezskom kraji, kde je ohnisko nákazy a cielene sa tam testuje. Najviac postihnutým je okres Karviná, za posledných sedem dní tam na 100-tisíc obyvateľov pripadá 270 nakazených. V susednom okrese Frýdek-Místek je približne 37 infikovaných na 100-tisíc obyvateľov.

Zatiaľ sa v ČR od začiatku pandémie infikovalo 11 954 ľudí, z nich 349 zomrelo. V utorok pribudlo jedno úmrtie na chorobu COVID-19, ktorú koronavírus spôsobuje. Aktuálne je na COVID-19 chorých 3834 ľudí, dodalo ministerstvo.

Na pražskom letisku začne v stredu fungovať prvá diaľková linka po koronavírusovej kríze. Spoločnosť Qatar Airways bude trikrát týždenne lietať do Dauhy, hlavného mesta Kataru. V sobotu 4. júla spustí druhú diaľkovú linku nízkonákladová spoločnosť flydubai, a to do Dubaja. Pred krízou fungovalo na pražskom letisku 15 diaľkových liniek do Ázie a Severnej Ameriky, uviedli Novinky.cz.