Bratislava Domáce Koronavírus Regióny Spoločnosť Top

Počet nakazených ochorením COVID-19 neustále stúpa. Pribudlo 40 nových prípadov aj nové úmrtia

Zdroj: traverseticker.com

BRATISLAVA – Počas piatka (17. 4.) pribudlo na Slovensku 40 prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, aktuálne tak SR eviduje 1089 pozitívnych vzoriek. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová

 

V piatok otestovali 3144 ľudí. Z celkového doterajšieho počtu testov (40 953) je negatívnych 39 864, pozitívny nález na infekciu odhalilo 1089 testov.

Eliášová dodala, že ochorenie prekonalo a uzdravilo sa 213 ľudí. “Z nich bolo 52 hospitalizovaných v nemocniciach a 161 sa vyliečilo v domácej izolácii. Údaje o vyliečených hlásia regionálne úrady Úradu verejného zdravotníctva,” dodala hovorkyňa.

Na Slovensku pribudlo 40 prípadov nákazy novým koronavírusom. Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa

Obete z centier sociálnych služieb

Na Slovensku pribudli aj dve úmrtia v dôsledku nového koronavírusu, ich celkový počet stúpol na 11.

Nemocnica Poprad ešte v piatok (17.4.) nahlásila úmrtie pacientky – klientky Centra sociálnych služieb v Batizovciach, ktorá bola pozitívne testovaná na COVID-19. “V nemocnici na oddelení so špeciálnym režimom pre podozrivých z ochorenia COVID-19 bola hospitalizovaná štyri dni,” spresnila Eliášová. “V sobotu ráno v Univerzitnej nemocnici Bratislava zomrela ďalšia klientka z DSS Pezinok,” dodala.

Podľa štatistík Národného centra zdravotníckych informácií (NZCI) je v prípade hospitalizovaných pacientov v nemocniciach na jednote intenzívnej starostlivosti (JIS) v súčasnosti desať pacientov, dvaja sú na umelej pľúcnej ventilácii.

Počet úmrtí v dôsledku nového koronavírusu stúpol na 11. Zdroj: TASR / Michal Svítok