Domáce Politika

Počas roka 2018 sa stalo v bratislavskom kraji veľa udalostí, hodnotí Droba

Juraj Droba - SITA/Peter Maďar

BRATISLAVA – Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba zhodnotil rok 2018 ako rok, počas ktorého sa stalo veľa udalostí, ale aj zmien.

Ako ďalej v rozhovore povedal, brožúra pod názvom 365 dní na župe mapuje tie najdôležitejšie aktivity, ktoré sa za rok v BSK udiali. Medzi najzásadnejšie podľa Drobu patrí to, že kraj tento rok vyčlenil milión eur pre učiteľov a zamestnancov škôl, či pripravil schému odmien pre takmer tisíc zamestnancov zariadení sociálnych služieb, aby nemuseli odchádzať do zahraničia za výrazne lepšími pracovnými podmienkami.

“BSK zároveň v roku 2018 zlepšil integrovanú dopravu, posilnil spoje v prímestskej autobusovej doprave, prispel k rozšíreniu počtu vlakov, ako aj podpísal Memorandum o spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom, ktoré bude postupne integrovať dopravcov Trnavského kraja do systému Bratislavskej integrovanej dopravy,“ uviedol ďalej Juraj Droba.

Kraj tento rok urobil nejaké kroky aj v oblasti kultúry, ako napríklad začiatok rekonštrukcie Malokarpatského osvetového strediska v Modre či seneckej synagógy.