Bratislava Regióny

Po prezidentskom paláci majú covid-poplach aj na bratislavskom magistráte. Viacerí zamestnanci išli do domácej karantény

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BRATISLAVA – Dvaja zamestnanci bratislavského magistrátu prišli do kontaktu s osobou, u ktorej sa potvrdilo ochorenie COVID-19. Hlavné mesto preto pristúpilo k opatreniam na prevenciu šírenia ochorenia. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Bratislava Katarína Rajčanová.

 

“Dve osoby priameho kontaktu, ale aj všetky zamestnankyne a zamestnanci, s ktorými sa následne stretli, zostávajú preventívne až do výsledku testov v domácej izolácii. Nakazenie sa novým koronavírusom sa na magistráte zatiaľ nepotvrdilo,” spresnila Rajčanová.

Hlavné mesto deklaruje, že k situácii pristupuje zodpovedne a všetky opatrenia konzultuje s epidemiológom. Preventívne dalo vydezinfikovať priestory magistrátu, meria telesnú teplotu pred väčšími stretnutiami a kladie dôraz na nosenie rúšok a dezinfekciu rúk.

“V prípadoch, keď je to možné, využívame porady a pracovné stretnutia prostredníctvom videohovorov. Na väčších stretnutiach, ktoré organizuje magistrát, vrátane mestského zastupiteľstva budú zabezpečené dostatočné rozstupy medzi účastníkmi a sprísnené hygienické opatrenia,” povedala Rajčanová. Štvrtkové (25. 6.) zasadnutie mestského zastupiteľstva sa preto opäť presúva do priestorov Starej tržnice.