Zahraničné

Po obete tragédie v Etiópii môže letieť vládny špeciál, naznačil premiér

Po obete tragédie v Etiópii môže letieť vládny špeciál, naznačil Pellegrini. (TASR/AP)

BRATISLAVA – Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) vyjadruje úprimnú sústrasť rodinám obetí havárie etiópskeho lietadla. Uisťuje ich, že vláda SR je v prípade potreby pripravená kedykoľvek poskytnúť vládny špeciál. Uviedol to vo svojom stanovisku na sociálnej sieti.

“S hlbokým zármutkom som krátko po pristátí v Paríži prijal informáciu, že medzi obeťami raňajšieho leteckého nešťastia etiópskeho lietadla boli aj štyria občania Slovenskej republiky. Chcem vyjadriť rodinám úprimnú a hlbokú sústrasť a uistiť ich, že vláda je v prípade potreby pripravená kedykoľvek poskytnúť vládny špeciál,” povedal vo zverejnenom videu predseda vlády.

Na palube lietadla Etiópskych aerolínií, ktoré sa v nedeľu ráno zrútilo krátko po štarte z letiska v Addis Abebe, boli cestujúci 35 krajín.

Stroj vzlietol z Addis Abeby o 6.38 h SEČ, havaroval niekoľko minút po štarte, nehodu nikto neprežil.

Medzi obeťami sú aj manželka, syn a dcéra poslanca Národnej rady SR Antona Hrnka (SNS) a tiež rozvojová pracovníčka Danica Olexová.

Viac sa dočítate

Galéria
Kus trosiek lietadla Etiópskych aerolínií. Zdroj: TASR / AP
Záchranári prehľadávajú trosky lietadla Etiópskych aerolínií. Zdroj: TASR / AP
Trosky havarovaného stroja. Zdroj: TASR / AP
Záchranári odnášajú zabalené telá obetí z miesta nehody lietadla Etiópskych aerolínií, ktoré sa v nedeľu ráno zrútilo krátko po štarte z letiska v Addis Abebe, pri meste Bishoftu, 50 km južne od Addis Abeby 10. marca 2019. (TASR/AP)
Záchranári prehľadávajú trosky lietadla Etiópskych aerolínií, ktoré sa v nedeľu ráno zrútilo krátko po štarte z letiska v Addis Abebe, pri meste Bishoftu, 50 km južne od Addis Abeby 10. marca 2019. (TASR/AP)
Na snímke z videa ľudia sa zhromažďujú na mieste nehody lietadla Etiópskych aerolínií, ktoré sa v nedeľu ráno zrútilo krátko po štarte z letiska v Addis Abebe, pri meste Bishoftu, 50 km južne od Addis Abeby 10. marca 2019. (TASR/AP)
Generálny riaditeľ spoločnosti Ethiopian Airlines Tewolde Gebremariam bol na mieste nehody. Zdroj: TASR / AP
Príbuzní obetí nehody lietadla Etiópskych aerolínií, ktoré sa v nedeľu ráno zrútilo krátko po štarte z letiska v Addis Abebe, reagujú na medzinárodnom letisku v Addis Abebe 10. marca 2019. (TASR/AP)
navigate_before
navigate_next