Domáce Parlamentné voľby Politika

Pellegrini sa demisiu podať nechystá. V Smere ostáva naďalej

Na snímke predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD) počas 165. schôdze vlády SR v Bratislave 21. augusta 2019. Zdroj: TASR / Dano Veselský

BRATISLAVA – Predseda vlády SR Peter Pellegrini sa nechystá podať demisiu. Dementoval informácie v médiách o svojej pripravenosti na odchod zo strany Smer-SD. Povedal to po stredajšom rokovaní vlády. Zdôraznil, že sa bude naďalej snažiť, aby Smer-SD uspel v nadchádzajúcich voľbách a sociálna demokracia mala na Slovensku svoje výrazné miesto.

 

 “Som podpredsedom strany Smer-SD. Je mojou povinnosťou, aby som urobil všetko pre to, aby strana, ktorá prezentuje politiku sociálnej demokracie, ktorá stojí za budovaním sociálneho štátu v tejto krajine, naďalej dosahovala výsledky,” zdôraznil Pellegrini s tým, že na Slovensku musí byť strana, ktorá sa postaví za sociálne potreby občanov.

Premiér poprel tvrdenia, že je “na 80 percent rozhodnutý” odísť zo strany. Za svoju prvoradú úlohu označil hľadanie možností na to, aby si Smer-SD udržal najsilnejšie postavenie v rámci politických strán. Podľa svojich slov chce, aby mala strana možnosť vyhrať blížiace sa parlamentné voľby, ktoré by mohli byť 29. februára 2020.

S Druckerom nerokoval

Pellegrini tiež vylúčil, že by si v tejto fáze rokovaní v strane stanovoval striktné podmienky. Reagoval na medializované informácie, že na kandidátke Smeru-SD do volieb nechce niektoré osobnosti zo strany vrátane jej predsedu Roberta Fica či exministra vnútra Roberta Kaliňáka.

Opätovne vyvrátil, že by rokoval s exministrom vnútra a zdravotníctva Tomášom Druckerom o prípadnom vstupe do jeho vznikajúcej strany.

Predseda Smeru-SD Fico v stredu povedal, že je pripravený urobiť rozhodnutia v záujme toho, aby strana vyhrala budúcoročné parlamentné voľby. Pripustil, že by nemusel by byť ani na čele kandidačnej listiny. K voľbám sa podľa svojich slov postaví tak, aby ich Smer-SD vyhral. Dodal, že za stranu môže kandidovať každý, kto je dnes vo významnej funkcii.