Domáce Kauzy Politika

Pellegrini rokoval so Šafárikom, Čižnárom, Lučanským aj Sakovou. Vyzval novinárov, aby o vražde novinára informovali striedmo

Peter Pellegrini vyzýva novinárov k zdržanlivosti. Zdroj: TASR / Oliver Ondrᚹ

BRATISLAVA- Orgány, ktoré vyšetrujú vraždu novinára Jána Kuciaka, prijmú opatrenia proti únikom informácií. Povedal to dnes po stretnutí s ministerkou vnútra Denisou Sakovou, prezidentom Policajného zboru Milanom Lučanským, riaditeľom SIS Antonom Šafárikom a generálnym prokurátorom Jaromírom Čižnárom premiér Peter Pellegrini. Zároveň zdôraznil, že detaily opatrení nepozná, keďže mu to ako predsedovi vlády neprináleží.

Úniky informácií podľa predsedu vlády vedú k bulvarizácii prípadu a znemožňuje sa tak objektívne vyšetrenie veci. “Akýkoľvek článok a informácia zo spisu môžu pomôcť obhajcom obvinených,” vyhlásil s tým, že aj cesta do pekla môže byť vydláždená dobrými úmyslami. “O vine a nevine musí rozhodnúť polícia, prokuratúra a súdy,” uviedol, pričom zároveň ocenil prácu vyšetrovacích orgánov. “Zásah polície a zaistenie osôb dávajú záruku, že robia svoju prácu dobre,” povedal Pellegrini. Naopak, médiá ako aj “niektorých ústavných činiteľov” vyzval k zdržanlivosti, keďže napätá situácia okolo vyšetrovania je zlou vizitkou pre štát.