Domáce Politika Top

Pellegrini odcestoval do Ománu: Rokovať bude o obchode aj vede

BRATISLAVA – Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini odletel dnes na štvordňovú pracovnú cestu do Ománu, zameranú na podporu bilaterálnych vzťahov v oblasti obchodu, investícií, vedy, turistiky a akademickej spolupráce. Ako ďalej informovala Janka Burdová z Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, vicepremiér vedie delegáciu slovenských podnikateľov a akademikov, ktorej súčasťou sú aj minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek a poslanec Národnej rady SR Elemér Jakab.

Návšteva sa uskutočňuje na pozvanie ománskej princeznej Moni bint Fahad bin Mahmoud al-Said, s ktorou počas prijatia na Slovensku v máji 2017 diskutoval Pellegrini o spolupráci v oblasti vysokých škôl a vedy. Vicepremiér vystúpi na rokovaní prvého slovensko-ománskeho podnikateľského fóra, ktoré otvára dvere podnikateľom na ománsky trh a podporí cestovný ruch, keďže Omán sa stáva pre Slovákov čoraz viac obľúbenou turistickou destináciou.

S tým súvisí aj otvorenie nového sídla Honorárneho konzulátu v Ománe, ktorý pomôže našim občanom, ak sa ocitnú v núdzi. V rámci pracovného programu je naplánované prijatie u ománskeho podpredsedu vlády Sayyida Fahd bin Mahmoud al-Saida, stretnutia s ministrami, podnikateľmi a finančníkmi a návšteva ekonomickej zóny Al Duqm a Univerzity Sultan Qaboos v Muscate.