Domáce Politika

Pellegrini navrhne stranícky snem v septembri. Erik Tomáš verí v dohodu a v jednotnú stranu

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Podpredseda Smeru-SD a parlamentu Peter Pellegrini trvá na tom, že bude navrhovať skorší termín straníckeho snemu, pravdepodobne v septembri. Povedal to na stredajšej tlačovej konferencii. Poslanec Národnej rady SR Erik Tomáš (Smer-SD) považuje za prirodzené, aby strana po voľbách viedla diskusiu o svojom ďalšom fungovaní. Podľa vlastných slov verí, že v strane dôjde k dohode, aby bola jednotnou a efektívnou aj v opozícii.

 

“Naznačili sme, že by sme privítali snem skôr ako v decembri, aby sme zadosťučinili tradícii, že po každých voľbách je pracovný snem, kde sa nanovo volí vedenie strany. Budem navrhovať, aby bol snem po lete, v septembri, keď už budú uvoľnenejšie pravidlá,” povedal Pellegrini s tým, že platí jeho doterajšie stanovisko.

Tomáš podotkol, že je prirodzené, aby strana po voľbách viedla diskusiu o ďalšom fungovaní. Diskusia by sa podľa neho mala odohrávať vo vnútri strany. “Pevne verím, že Smer-SD je taká vyspelá strana, že napokon dôjde k dohode, výsledkom ktorej bude jeden jednotný, silný a efektívny Smer-SD,” poznamenal. Dodal, že nová vláda potrebuje silnú a koncentrovanú opozíciu.

Pellegrini v rozhovore pre TASR pripustil svoju kandidatúru na predsedu Smeru-SD. Skonštatoval, že strana potrebuje generačnú výmenu.