Domáce Politika Top

Pellegrini má byť nakazený koronavírusom, informujú médiá. Premiér to razantne poprel

Peter Pellegrini poprel, že by bol nakazený koronavírusom. Zdroj: TASR / AP

BRATISLAVA – V zahraničný médiách sa v pondelok objavila správa, že slovenský premiér Peter Pellegrini je nakazený novým koronavírusom. Ak by to bola pravda, predsedovia vlád európskych krajín by mali problém.

 

Premiér Peter Pellegrini je od nedeľe hospitalizovaný kvôli infekcii horných dýchacích ciest. Ako informovala stránka omediach.com, zahraničné médiá priniesli správu, že šéf vládneho kabinetu je pravdepodobne nakazený novým koronavírusom.

“Ak sa potvrdí, že Pellegrini bol infikovaný koronavírusom, hlavy štátov alebo predsedovia vlád celej Európy by mali zvážiť potrebu podrobiť sa karanténe v trvaní dvoch týždňov. Slovenský premiér musel zrušiť celý svoj program napriek tomu, že do volieb, v ktorých sa očakáva porážka jeho strany, zostáva menej ako týždeň,” píše ABC.es.

Ako píše omediach.com, premiér tieto informácie na Twitteri zásadne poprel. Podobne sa pre portál vyjadril aj hovorca Smeru-SD: „Peter Pellegrini je od soboty večera hospitalizovaný s akútnym respiračným ochorením, spojeným s vysokými teplotami. Naplno sa prejavila choroba, s ktorou premiér zápasí už niekoľko dní, ale kvôli svojim neodkladným pracovným povinnostiam, keď sa musel zúčastniť rokovania lídrov krajín v Bruseli, nemal čas na adekvátnu liečbu.“ 

Pellegriniho čaká v stredu pracovná návšteva Moskvy.

Mohlo by vás zaujímať: