Domáce Top

Patálie polámaného poslanca: Dni plné bolesti a humorných zážitkov

BRATISLAVA – Chcel si len tak oddýchnuť pri nenáročnom športe a takmer skončil ako invalid. Poslanec SaS Juraj Droba sa po šiestich dňoch rozlúčil s ružinovskou nemocnicou, kde ho prijali po roztrhnutí achilovky.

“V piatok ráno som si šiel len tak zahrať badminton, že po všetkých mojich shaolinoch, raftingoch, kaňoningoch, karate, basketbaloch dám nekontaktný šport, kde sa nemôže nič stať. Zrazu rana ako z dela, vraj bez pochýb roztrhnutá achilovka. Tak aj bolo,” vzdychol si politik na Facebooku.

Spomína na prevoz sanitkou, okamžitú operáciu v plnej narkóze a štyri dni plné bolesti.  Našli sa však aj svetlé chvíľky plné humoru. “Pred operáciou sa ma ešte sanitár vtipne spýtal, či náhodou nemám vo vrecku 7.000 eur a kondómy,”  vysvetľoval Droba.

droba_fb

V predchádzajúcom statuse spomenul aj ďalšiu vtipnú príhodu, keď novému lekárovi počas vizity vysvetľoval, že badminton hral, aby sa nezranil. “Ale už mi asi naozaj ostane len bicykel.” Ako ďalej píše, vtedy si ale uvedomil, že spoluležiaci na izbe musel kvôli nehode na horskom bicykli podstúpiť výmenu bedrového kĺbu, a preto Droba zavtipkoval, že mu teda ostane iba dôchodcovský golf.

Reakcia doktora ho nepotešila, no zároveň pobavila. “Tak to by ste sa divili. Vedľa ležala jedna pani, ktorú privalil golfový vozík, a vyzerala horšie, ako Vy dvaja dohromady!”

Liberál sa na záver poďakoval lekárom a zdravotnému personálu, ktorý sa oňho bezchybne staral. A nie preto, že máme tu poslanca. Rovnako sa starali o všetkých spolupacientov na poschodí. Ak má zdravotníctvo rezervy, tak predovšetkým vo vybavení, ľudské zdroje v ňom máme našťastie stále dobré. Držte mi palce, nech sa zotavím čím skôr. Ďakujem Vám.”

Zdroj: ph, Foto: FB / Juraj Droba, SITA