Košice Regióny

Partia mladých na družstve v Pederi kradla z traktorov naftu

Ilustračná foto: TASR / Henrich Mišovič

PEDER – Z majetkovej trestnej činnosti obvinila polícia štvoricu mladých ľudí z okresu Košice – okolie. Obvinení poškodili nádrže traktorov a kradli naftu, k čomu došlo koncom januára na pozemku poľnohospodárskeho družstva v obci Peder. Informovala o tom v pondelok košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

 

Z prečinu krádeže v jednočinnom súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci spáchaného formou spolupáchateľstva sú obvinení 22-ročná Katarína, 20-ročný Ladislav, 19-ročný Tomáš a 16-ročný Kristián. Policajti mali už predtým podozrenie, že sa táto partia dopúšťa majetkovej trestnej činnosti.

Podľa vyšetrovania obvinení prestrihli oplotenie pozemku družstva v Pederi a vošli do miestnej dielne. Na dvoch traktoroch prepichli palivové nádrže a odcudzili spolu 960 litrov nafty. Odcudzili aj prázdny 200-litrový kovový sud a paletový vozík so zabudovanou váhou. “Celkovo tak krádežou vecí spôsobili škodu vo výške 1455 eur a poškodením škodu vyčíslenú na viac ako 5000 eur,” uviedla Ivanová.

V prípade dokázania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody až na dva roky.