Domáce Kauzy Politika Top

Pakt OSN prelomil mlčanie Kaliňáka. O demisii Lajčáka si myslí TOTO

Na snímke Róbert Kaliňák, bývalý minister vnútra. Zdroj: Glob.sk/David Duducz.

BRATISLAVA- Jeden z najviditeľnejších politikov Smeru-SD, bývalý minister vnútra Robert Kaliňák, sa na sociálnej sieti odmlčal na dlhých 26 dní. Včera mlčanie prelomil videopríspevkom, ktorý vznikol z reakcie pre TV Pravda. Kaliňák reagoval na horúcu tému migračného paktu a možnú demisiu ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka.

 

Robert Kaliňák považoval návrh SNS, ktorý dnes v parlamente v súvislosti s “marakéšskym dohovorom” 90 hlasmi schválil, za “vyjadrenie Národnej rady, ktoré je vhodné”. Do pôvodného návrhu totiž Smer-SD zapracoval pozmeňovák. Na avizovanú aktivitu Lajčáka, ktorý chcel navrhnúť svoje úpravy do návrhu uznesenia, Kaliňák reagoval, že ak pôjde o neformálnu verziu návrhu, určite “bude niekto z neho čerpať”. Kto to má byť z poslaneckého klubu Smeru-SD konkrétne ale neupresnil.

“Každý poslanec má tak trošku podobný alebo iný názor, v niečom úplne opačný, takže bez problémov,” reagoval Kaliňák na doplňujúcu otázku, či si teda niekto osvojí Lajčákov návrh. Kaliňák “nemôže vylúčiť, že kolegovia zo zahraničného výboru komunikujú spolu s pánom ministrom”.

Kaliňák na sociálnej sieti zároveň reagoval na možnú demisiu Miroslava Lajčáka, ak Slovensko pakt nepodporí. “Úvahám o rezignácii ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka v súvislosti s marakéšskym dohovorom nerozumiem a považujem to za zbytočne vyeskalovanú tému, ktorá vznikla len ako dôsledok novinárskych otázok.” Robert Kaliňák zároveň dodal že na odstúpenie ministra Lajčáka nie je absolútne dôvod.