Domáce Politika Top

Padajú ako hrušky: ĽSNS mizne z Facebooku, zrušili aj Kotlebu

BRATISLAVA – Veľká nahlasovacia vojna pokračuje. Najnovšie k svojim priaznivcom prostredníctvom najväčšej sociálnej siete Facebook neprehovorí ako predseda ĽSNS Marian Kotleba, tak aj jeho pravá ruka Milan Uhrík.

Kotlebovci doteraz prišli o niekoľko významných komunikačných kanálov – nefunguje napríklad hlavný profil strany s viac ako 80-tisíc lajkami, nový profil si musel vytvoriť aj poslanec Milan Mazurek. Tentoraz na nahlasovanie doplatili ako šéf strany Kotleba, tak aj podpredseda Uhrík, ktorý sa najčastejšie zo strany prezentuje v médiách.

Množstvo fanúšikov

„Prepáčte, tento obsah práve nie je k dispozícii,” píše sa na Facebooku, keď si chcete rozkliknúť dotyčné stránky. Marian Kotleba mal pritom na sociálnej sieti takmer 80-tisíc fanúšikov, Milan Uhrík disponoval tiež nezanedbateľným množstvom fanúšikov – bolo ich približne 14 500.

Stránka Mariana Kotlebu
Stránka Milana Uhríka

 

Stránky opäť zablokoval samotný Facebook na základe podnetov od používateľov. Nahlasovanie „je v móde” v posledných dvoch týždňoch – začalo sa po tom, čo niekoľko dní nebola dostupná parodická stránku Zomri, ktorá útočila aj na kotlebovcov. Tá sa medzitým vrátila späť.

Zdroj: ph, Foto: Facebook, SITA/Marko Erd