Domov » Kategórie » Regióny » Opravia dôležitý uzol: O Trnavské mýto sa bijú dvaja investori

Opravia dôležitý uzol: O Trnavské mýto sa bijú dvaja investori

BRATISLAVA – Zrekonštruovať chátrajúci podchod na Trnavskom mýte v Bratislave by sa mestu mohlo podariť vďaka súkromnému investorovi.

„O prenájom priestorov Trnavského mýta, ktorý by spojili s investíciou do celkového vzhľadu podchodu a okolia, prejavili záujem dve spoločnosti. Sme teda na dobrej ceste Trnavské mýto zrevitalizovať a pritom nezaťažovať mestský rozpočet,“ uvádza primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal v tlačovej správe, ktorú poskytla hovorkyňa Bratislavy Ivana Skokanová.

Záujem dvojice investorov

O dlhodobý prenájom podchodu na Trnavskom mýte sa zaujíma investor obchodného centra na bratislavskej Metodovej ulici i spoločnosť, ktorá má v súčasnosti v podchode prevádzky.

Nesrovnal pripomína, že obe ponuky chce predložiť na posúdenie a rozhodnutie mestským poslancom na najbližšom zastupiteľstve. Jediný orgán, ktorý môže v tomto prípade rozhodnúť, je mestské zastupiteľstvo, ktoré rozhoduje v majetkových záležitostiach Bratislavy.

Podmienky dlhodobého prenájmu

Mesto preto predloží ponuky od oboch záujemcov na rokovanie príslušných komisií mestského zastupiteľstva, do mestskej rady a nakoniec mestským poslancom. Podmienkou dlhodobého prenájmu je kompletná revitalizácia podchodu a vstupov do podchodu, magistrát tiež víta záujem zrevitalizovať aj priestor nad podchodom.

„Obe spoločnosti sme požiadali o dodanie všetkých informácií potrebných pre prípravu materiálu do mestského zastupiteľstva. Tento materiál doručíme aj poslancom finančnej komisie,“ poznamenal primátor.

Dôležitý dopravný uzol

Obe spoločnosti museli doplniť informácie, ktoré sa týkajú dĺžky prenájmu, výšky vynaložených investícií, konkrétnych prác, ktoré počas rekonštrukcie vykonajú, ako aj výšku investícií do verejného priestoru.

Trnavské mýto je dôležitý dopravný uzol a križovatka v mestskej časti Nové Mesto. Je to križovatka ulíc Šancová, Vajnorská, Trnavská cesta a Krížna. Cez Trnavské mýto prechádza električková trať na Vajnorskú, Miletičovu a Krížnu ulicu a trolejbusová trať z Miletičovej na Šancovú ulicu.

SITA

SITA

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.
SITA
Autor: SITA
Tagy