Domáce Kauzy Politika Spoločnosť Top

ONLINE Znalec sa vyjadroval k Threeme. V dátach nenašiel žiadne stopy po zasahovaní do komunikácie

Zdroj: TASR / Jaroslav Novák

10:40“Tento dôkaz dokazuje to, že som si žiadnu vraždu od neho neobjednala,” tvrdí Zsuzsová. Senát následne vyhlásil krátku 10-minútovú prestávku.

10:36 – Zsuzsová výpoveď začína vyjadrením k dôkazom. “Tento dôkaz plne potvrdzuje môj vzťah s pánom Andruskóom. Potvrdzuje to, že mal odo mňa požičané peniaze, že s úrokmi neustále meškal, že som sa mu musela doprosovať. Najmä to vyvracia jeho výpoveď, že nemal odo mňa požičané peniaze a dlh si odpracoval vraždou Jána Kuciaka. Je to klamstvo, dlh tam bol, aj pôžička s úrokmi,” tvrdí Zsuzsová.

10:32 – Súd bude pokračovať vo výsluchu Zsuzsovej. Spontánna výpoveď bola ukončená v 19. júna, nasledujú otázky protistrán. Prv sa ale obžalovaní vyjadria k správam medzi obžalovanou a právoplatne odsúdeným Andruskóom. Kočner poukazuje na to, že Andruskó vo svojej výpovedi hovoril o daných správach, ale podľa obžalovaného “sa sekol o 7 mesiacov”.

10:31 – Na súde sa púšťa telefonát medzi Andruskóom a Zsuzsovou. Dohadovali sa o tom, kde sa stretnú. Ide o telefonát v slovenčine.

10:20 – Andruskó písal Zsuzsovej, že ju nechce znervózňovať. Na to mu odpovedala: “Už ma to nezaujíma, už je pohár plný. Pošli dnes úrok a 1. 10. 8-tisíc. Do konca októbra nebudem žiadať naspäť zálohu z ďalšej veci. Už som čakala dosť.”

10:13“No dobre, tak ťa vyhľadám, lebo vidím, že nie si schopný telefonicky komunikovať,” píše sa v prekladaných správach. “Jasné, znova neodpovieš, veď načo. Kašľať na to,” pokračujú správy. “So Szabim si vedel včera v pizzerii, ale poslať mi peniaze, to nie. To svedčí o všetkom,” píše Zsuzsová. “Dnes ťa vyhľadám a uzavreme naše veci,” dodala Zsuzsová.

10:09 – Súd vykonáva nový dôkaz, pri ktorom je potrebná tlmočníčka – tá prekladá správy medzi Zsuzsovou a Andruskóom. Prvá z nich hovorí o tom, že už v daný večer si bude musieť zobrať úrok. Správy sú zo septembra 2018. Nasledujúce správy hovoria o tom, že nezobral úrok a “už je naštvaný”. “Ty nerozumieš, že to musím zobrať? Ja nemám z čoho. Už aj minulý mesiac som pridal stovku,” znie v správach. Každá správa je napísaná osve, v priečinku.

9:38 – Súd vylúčil verejnosť z pojednávania, kým obžalovaných neoboznámia s dôkazmi. Spolu s novinármi vylúčili aj rodiny zavraždených či tlmočníčku. Čítať by sa mali súdne príkazy o odpočúvaní. Malo by ísť o Kočnerovo odpočúvanie. Sabová pri vylúčení verejnosti hovorila o “krátkej chvíľke”.

Zdroj: zoznam.sk / Maarty

9:35 – Na súde je aj tlmočníčka z maďarského jazyka. Súd ju predvolal z dôvodu, aby preložila SMS správy.

9:33 – Súd do dôkazov zahrnul aj videá a nahrávky z telefónu obžalovaného Kočnera. Súd ich chce vykonať a z toho dôvodu chce vylúčiť verejnosť. Prokurátor s návrhom senátu súhlasí.