Domáce Kauzy Politika Spoločnosť Top

ONLINE Znalec sa vyjadroval k Threeme. V dátach nenašiel žiadne stopy po zasahovaní do komunikácie

Zdroj: TASR / Jaroslav Novák

11:59“Z prokurátorov som komunikovala iba s jedným – a to s Reném Vanekom. Boli sme kamaráti sedem rokov, komunikovali sme spolu aj deň pred tým, ako ma zadržali,” hovorí Zsuzsová. Prokurátor nemá ďalšie otázky, následne vyhlísili obedňajšiu prestávku.

11:55 – Predsedníčka senátu sa pýta na komunikáciu Zsuzsovej s vysokopostavenými ľuďmi. Zisťuje aj to, či informácie, ktoré zistila, poskytovala Kočnerovi.

11:39 – Súd prerušil výpoveď Zsuzsovej, chce vykonať ďalšie dôkazy – ide o telefóny. Ako prvý je telefón, ktorý údajne patril Zsuzsovej dcére od marca 2018. Ide o červený Iphone. Následne po vykonaní dôkazov pokračujú otázky prokurátorov. Pýta sa na fóbiu zo snehu.

11:23 – Zsuzsová tvrdí, že u Andruskóa mala dlh – za obedové menu, keď bola na dovolenke, ktoré vozili z Andruskóovej pizzerii mame obžalovanej. Rovnako mala v reštuarácii jej dcéra otvorený účet, ktorý nebol vyrovnaný. Tieto peniaze mu mala strhávať z úrokov.

11:18 – Zsuzsová hovorí, že jej Kočner každý rok pred Vianocami dával peniaze – zhruba tisíc eur počas piatich rokov. Výživné na dcéru bolo 2-tisíc eur. “Z toho sa platil lízing na červený Mercedes. Keď som neplatila za lízing, tieto peniaze (694 eur) mi strhával a posielal 1300 eur,” vysvetľuje Zsuzsová.

11:14 – Zsuzsová tvrdí, že peniaze jej za zber podpisov Kočner nedával, prispieval jej na potravinové balíčky pre Rómov v osadách. Sabová ale tvrdí, že v súvislosti so stranou Cieľ o žiadnych balíčkoch nehovorila. “Hovoril o nich pán Kočner, nechcela som sa opakovať,” argumentuje.

11:11“Tlmočila som mu dokumenty z taliančiny a maďarčiny, hľadala reality. Iné služby som pre neho nevykonávala,” tvrdí Zsuzsová. Ako dodala, potom 2 mesiace spolupracovala na stránke Na pranieri. S Petrom Tóthom vraj v tejto veci nekomunikovala. Sabová sa rovnako pýta na pomoc pri zakladaní politickej strany Cieľ.

11:08 – Zsuzsová tvrdí. že sa s Kočnerom zoznámili vo februári 2012 cez sociálnu sieť, následne sa v júni stretli. Opätovne sa stretli až v roku 2014. Tvrdí, že milenecký vzťah medzi sebou nemali, ale spolu flirtovali. Poukazuje na to, že dostala od Kočnera Porsche Cayene, ako náhradné auto za ukradné BMW X5, za ktorá bola vyplatená poistka jemu.

11:06 – Zsuzsová povedala, že odpovedať bude na otázky všetkých zúčastnených, okrem splnomocnencov poškodených. Prokurátor sa pýta, prečo bol Kočner krstný otec jej dcéry.

11:00 – predsedníčka senátu opätovne napomenula Zsuzsovú, nech sa vyjadruje k obžalobe a nech domnienky nechá stranou. “Pani obžalovaná, vyjadrujte sa k veci. To, že pán obžalovaný (Marian Kočner-pozn. redakcie) je krstný vašej dcéry, sme už niekoľkokrát počuli,” povedala Sabová. Zsuzsová jej argumentovala, že sa vyjadruje k veci, na čo jej predsedníčka senátu oponovala, že nie. “Nič som nepotrebovala. Bývala som v dome o výmere 220 metrov štvorcových, vždy som si vedela zarobiť tak, aby som prežila,” tvrdí.

Zdroj: TASR / Jaroslav Novák

10:56 – Súd po prestávke pokračuje. Zsuzsová chce doplniť svoju spontánnu výpoveď, vyjadruje sa k Andruskóovi. Podľa slov obžalovanej nevedel vôbec nič o jej živote a kšeftoch.