Domáce Kauzy Politika Spoločnosť Top

ONLINE V súdnej sieni to vrie. Výnimkou nie sú ani hádky a expresívne slová

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Kauza v prípadne údajného falšovania zmeniek sa blíži ku koncu. Na pláne sú poslední dvaja odborníci z odboru písmoznalectva – Erika Straková a Milan Nouzovský. Tí by mali vniesť svetlo do celého procesu, konkrétne či sú zmenky antedatované. Tento týždeň je na pláne trojdňová šnúra pojednávaní. Ako sa k tomu postavia obžalovaní?

 

 

18:03 – Dnešné pojednávanie končí, procesné strany sa budú vyjadrovať zajtra.

17:56 – Ohajoba spolu s obžalovanými pokladá otázky, ktoré už boli zodpovedané. Obhajca Para sa pýta, čo v jeho praxi by znamenalo, ak by si znalec pomýlil originál s kópiou. Podľa slov znalca takýto krok nie je dobrý. Kolo obhajoby končí. Pýta sa Kamenec, pýta sa, s akou najväčšou vzorkou pracoval. Odpovedal, že asi 150 podpisov, pričom všetky dal pod mikroskop. Následne výsluch znalca končí.

17:42 – Na rade sú doplňujúce otázky, začína Marian Kočner. Pýta sa na to, ako môže zdravotný stav ovplyvniť podpis. Rovnako sa zaujíma o to, či podpis môže ovplyvniť aj aktuálny psychický stav daného človeka. “Je to komplikovaná otázka, ale určite áno, len na to neexistujú výskumy,” povedal Nouzovský.