Domáce Kauzy Top

ONLINE Ruska a Kočnera usvedčujú aj znalci. V ich verzii príbehu o zmenkách je priveľa dier

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

PEZINOK – Kauza zmenky, ktorá dostala Mariana Kočnera za mreže, vrcholí. Pred nami je už len niekoľko pojednávacích dní, počas ktorých by mali vypovedať znalci a znalkyne. Ich výpovede tvoria podstatnú časť dokazovania a môžu verziu obžalovaných buď podporiť, alebo úplne položiť. Spolu s Kočnerom je v tejto kauze obžalovaný aj Pavol Rusko, bývalý minister hospodárstva. 

 

Pojednávanie sa na dnes končí a s ním končí aj náš online. Ďakujeme, že čítate Glob.sk. 

15:38 – Rusko skončil, na ostatných svedkov chce reagovať neskôr. Pojednávanie sa na dnes končí, pokračuje sa 10., 11. a 12 februára.

15:32 – Rusko emotívne pred súdom kričí a vysvetľuje situáciu z roka 2000, hovorí o mafiánoch, obchodoch, kauze Gamatex a podobne. “Nezaúčtoval som to tam a neurobil som to preto, že som chcel žiť,” kričí Rusko.

15:25 – Rusko využil príležitosť a vyjadruje sa k výpovedi Frederica Thomasa Klinkhammera, exriaditeľa spoločnosti CME. Jeho výpoveď sa na súde len čítala. “Jeho slová sú len zmesou poloprávd a lží,” tvrdí Rusko.

15:17 – Výsluch svedkyne sa skončil.

15:06 – Rusko vo svojej reakcii na výpoveď znalkyne hovorí opäť svoju verziu o exekúcii Markízy. Keď povedal, že nabudúce vysvetlí, prečo zmenky nedal do účtovníctva Markízy, prokurátor Ján Šanta sa usmial. Rusko sa naňho oboril s tým, že si neželá, aby sa mu smial. “To nechajte na mňa, ako budem reagovať,” odpovedal mu Šanta. Ešte chvíľu sa doťahovali, potom ich zastavil predseda senátu. “Nabudúce poviem, prečo som to nezaúčtoval, zachránil som tým životy, čudovali by ste sa, že aj taká bola doba,” hovorí Rusko.

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček