Domáce Kauzy Top

ONLINE Kočner vo svojej záverečnej reči kritizoval médiá. Aj on si myslí, že za procesom je Amerika

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

Para žiada slobodu

14:59 – “Nebola nado všetky pochybnosti dokázaná vina mojich mandantov a preto navrhujem oslobodiť ich v plnom rozsahu,” hovorí Para na záver. Nasleduje ďalší obhajca Michal Mandzák.

14:57 – Para ešte nespomenul ani jeden dôkaz, ktorý by potvrdzoval ich verziu. Spochybňujete vedenie procesu aj záverečné reči protistrany. Dá sa predpokladať, že podobné argumenty bude používať aj pri prípadnom odvolaní na Najvyššom súde, pokiaľ by boli obžalovaní uznaní vinnými.

14:48 – Para sa vyjadruje najmä k nedokonalostiam a chybám, ktoré podľa neho prokurátor spravil. Obhajca Para napríklad tvrdí, že spis nebol úplný a že tak bolo zasiahnuté do práv jeho klienta.

14:45 – “Takto medializovaný proces Slovenská republika ešte nezažila a dovolím si povedať, že bolo viackrát zasiahnuté do práv obžalovaných,” tvrdí Para.

14:42 – Kamenec svoju reč ukončil. Nasleduje reč obhajcu Mareka Paru, potom Michala Mandzáka a kolo ukončia obžalovaní.

14:23 – “Prípad demonštruje aj to, že dokonalý zločin neexistuje,” hovorí právnik Markízy Tomáš Kamenec. Po Lipšicovi nasleduje jeho záverečná reč. Aj on hovorí k veci a stručne. Podľa neho bola legenda obžalovaných “deravá” a bola jednoznačne vyvrátená. “S podporou ochočenej NAKA, štátnej tajomníčky a ochočených sudkýň sa pre obžalovaných javila vec vybavená. Žiaľ, ďalšie udalosti nám dali za pravdu a až z dokazovania na hlavnom pojednávaní sme sa dozvedeli, aký zničujúci bol vplyv Mariana Kočnera na spravodlivosť a jeho totálna škrupulóznosť. Je zjavné, že svojím vplyvom na štátne orgány si boli takí istí, že nepredpokladali akýkoľvek problém,” hovorí Kamenec.

Na snímke je prokurátor Ján Šanta, Daniel Lipšic, Tomáš Kamenec a Lucia Tandlich. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček