Domáce Parlamentné voľby Politika Top

ONLINE Posledná veľká predvolebná debata lídrov sa nezaobišla bez osobných útokov a ostrých slov

Zdroj: RTVS

Ako naložia so životným prostredím?

22:36 Pellegrini Kiskovi odkazuje, že to nie je on, kto chodí na súdy kvôli pozemkoch a nie je to on, kto je vo videách. Kiska Pellegrinimu pripomína, že bol na stretnutí, keď od neho Fico žiadal, aby ho dal za predsedu Ústavného súdu.

22:34 Danko si myslí, že emisie v Európe nie sú také, ako napríklad v Číne.

22:31 Truban by chcel do prvých 100 dní vlády dať do ochrany bezzásohových zón 5 percent lesov.

22:30 Hlina hovorí o dôležitosti envirotém. V kampani vraj nepoužili žiaden balón, žiadnu plastovú lyžičku. “Za každý hlas vysadíme jeden strom,” povedal. V lesoch sa podľa neho musí ťažiť menej dreva, lebo tak ako je to dnes to je “neúnosné.”

Justícia

22:28 Podľa Kisku si treba pri poriadkoch v súdnictve dať pozor. “Navrhujeme, aby bol zriadený najvyšší správny súd.”

22:25 Kiska hovorí, že ho zaskočilo, keď sa dozvedel, že Marian Kočner, Nobert Bödör a NAKA spolupracovali na diskreditácii jeho osoby.

22:22 “Ja už vidím tie chúťky a politické ambície niekoho si vybrať generálneho prokurátora,” odpovedá Danko na otázku, či by rozšíril návrhové právomoci pri voľbe GP. Je za verejné vypočutie kandidátov. “Nech sú to ale najlepší z najlepších.”

22:16 “Bezpečnostné previerky sme zaviedli, ale Ústavný súd ich potom zrušil,” reaguje Pellegrini. Za nedôveru justície sú zodpovední podľa neho dvaja poslední ministri spravodlivosti – Lucia Žitňanská a Gábor Gál. Pellegrini sa tiež zastáva súčasného policajného prezidenta Milana Lučanského, ktorý je podľa neho muž na svojom mieste. „Vyšetrili sme vraždu, vyšetrili sme Bašternáka, všetkých vyšetríme a zatvoríme,“ vyhlásil.

22:15 Sulík hovorí o zrušení “sovietskeho systému prokuratúry.” Všetci sudcovia by mali mať bezpečnostné previerky. Zakázal by aj zatajovanie ich tvári.

22:12 Matovič hovorí, že v rámci EÚ sme druhý najnedôveryhodnejší v otázke dôvery justície. Zle sme na tom aj v otázke dôvery v políciu.