Domáce Kauzy Top

ONLINE Zsuzsová sa obhajuje: Kočner je môj dobrý priateľ

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

PEZINOK – Oči širokej verejnosti sa dnes budú upierať na články a reportáže z Pezinka. Na Špecializovanom trestnom súde sa totiž začína pojednávanie v kauze zavraždeného novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Dnešok ukáže veľa. Čítať sa bude obžaloba, k slovu by sa však mali dostať aj obžalovaní. 

 

Dnešný pojednávací deň skončil a s ním končí aj náš online. Ďakujeme, že čítate Glob.sk.

19:17 – Predsedníčka senátu prerušila hlavné pojednávanie do zajtrajšieho dňa. K slovu by sa mali dostať svedkovia.

19:13 – Sudkyňa vyhovela Marčekovi a ten už nebude chodiť na hlavné pojednávania.

19:02 – Obhajca Marčeka žiada, aby mu bola zrušená kolúzna väzba, a aby boli ďalej konania vedené v jeho neprítomnosti. Poukazuje na to, že súd už vykonal výsluchy obžalovaných.

19:00 – Výsluch svedkyne sa skončil.

18:52 – Szabó v reakcii na výpoveď Molnárovej tvrdí, že majú dlhoročný spor, a že nehovorila pravdu.

18:32 – “Mal váš brat nejakú skrýšu, kde dával peniaze?” pýta sa prokurátor. Svedkyňa odpovedá, že mal, ale už ju nepoužíval.

18:23 – Prokurátor začína výsluch svedkyne. Tá tvrdí, že Molnár mal so Szabóom veľmi blízky vzťah. “Veľa vecí o ňom vedel,” tvrdí Molnárová. Podľa nej opis skutku tak, ako ho opísal Marček, je možný. “Podľa mňa ho ale nezabili pre peniaze,” povedala. Podľa nej jej bratovi dlžil peniaze aj Andruskó.

Rodičia Jána Kuciaka prežívali ťažké chvíle. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

18:18 – Pojednávanie by malo na dnes končiť výsluchom sestry zavraždeného Molnára. Silvia Molnárová nevie po slovensky, má preto k dispozícii tlmočníčku do maďarčiny.

17:40 – Langerová tvrdí, že nepozná Zsuzsovú ani Kočnera. “Szabóa a Marčeka poznám,” hovorí a tvrdí, že pracovali pre firmu jej exmanžela. Pracovali tam až potom, čo podľa obžaloby zabili Molnára. “Marček bol vždy zvláštny, moc sa nerozprával,” opisuje Langerová. Na súde opísala, ako sa dozvedela o smrti exmanžela.

17:31 – V tomto prípade je svedkyňa aj poškodenou, respektíve zastupuje maloletého syna, ktorý je Molnárov jediný dedič.

17:29 – Dnes bude vypovedať aj svedkyňa, je ňou exmanželka zavraždeného podnikateľa Petra Molnára Viktória Langerová.