Domáce Kauzy Top

ONLINE Čas sa kráti. Zajtra už môžu v kauze zmenky odznieť záverečné reči

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

PEZINOK – Podpisy, znalci, svedkovia aj zamotané príbehy. Proces v kauze zmenky pomaly speje ku koncu, senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku už vypočul všetkých navrhnutých svedkov, vykonal dôkazy a vypočul znalcov. Obhajoba Pavla Ruska a Mariana Kočnera však dlhodobo sľubuje ďalších svedkov, kto by to mal byť však prezradiť nechce. Glob.sk bude počas celého pojednávania proces sledovať a informovať vás minútu po minúte. 

 

Pojednávanie sa na dnes končí a s ním aj náš online. Ďakujeme, že čítate Glob.sk. 

14:50 – Senát Emila Klemaniča po porade povedal, že sa rozhodnú do zajtra rána a až zajtra povedia, čo bude ďalej. Procesné strany sa však majú pripraviť na všetky alternatívy teda aj na to, že sa budú čítať už len záverečné reči.

14:45 – Senát sa ide poradiť.

14:44 – Podľa prokurátora je skutkový stav dostatočne objasnený. Podľa Šantu by mal súd návrh obhajoby zamietnuť.

14:36 – “Prosím strany aby exaktne predniesli, aké dôkazy chcú ešte prejednať,” vyzýva Klemanič. Prokurátor ani Markíza nemajú návrhy, Para hneď niekoľko. Žiada konfrontáciu Viery Ruskovej a Jána Kováčika aj znalecké dokazovanie. Chcú tiež vypočuť syna zosnulého Siloša Pohánku. Toto vo svojej reči navrhol aj samotný obžalovaný Kočner.

14:35 – Predseda senátu ukázal právnikom Markízy originály zmeniek. “Iba dve sa podarilo zohnať,” povedal Klemanič.

14:17 – Kočner so svojou reakciou skončil, nasleduje prestávka. Po nej by mal senát povedať, ako bude postupovať ďalej.

13:54 – Kočner sa vyjadruje k výpovedi Václava Miku. Tvrdí, že klame a ilustruje to na nejakej ich spoločnej historke. Skritizoval tiež otázky, ktoré kládli svedkom prokurátor a advokáti Markízy.

13:49 – Kočner sa vyjadruje aj k svedkyni Anne Hausknotzovej, ktorá v minulosti pracovala v licenčnej rade. Jej výpoveď má vraj malú hodnotu, mala klamať aj o tom, že sa jej Siloš Pohánka zmienil, že pohľadávku voči Markíze odstúpil Kočnerovi pod nátlakom. “Ľahko sa vám podpisuje, keď máte pištoľ pri hlave,” citovala vtedy svedkyňa. Kočner hovorí, že s Pohánkom bol dobrým priateľom a že to nie je pravda.

13:35 – Kočner sa už vyjadril k výpovedi Radky Doehring, Vladimíra Repčíka a Jarmily Grubjárovej.

13:15 – Kočner reaguje na výpoveď Vladimíra Repčíka, bývalého riaditeľa TV Markíza. Ten tvrdil, že Kočner so svojimi kumpánmi po obsadení Markízy zasahovali aj do spravodajstva. Kočner to odmieta.

12:58 – Po prestávke pojednávanie pokračuje. Obžalovaný Kočner sa chce vyjadriť ešte k štyrom dôkazom.

11:41 – Senát vyhlásil prestávku do 13:00. Po nej bude Kočner pokračovať vo svojich vyjadreniach k dôkazom.

11:32 – Daniel Lipšic namieta, že sa Kočner vyjadruje stále k tomu istému a zoširoka opisuje všetky súvislosti aj keď ich už spomínal. Klemanič obžalovaného požiadal, aby bol stručnejší.

Rusko dnes hovoril len krátko. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček