Domáce Kauzy Top

ONLINE Zsuzsová prekvapila. Na pojednávania v kauze vraždy už chodiť nechce

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

Dominantný Szabó

15:47 – Podľa Andruskóa bol vo vzťahu Marčeka a Szabóa dominantný Szabó. “Raz, neviem presne kedy, mi Tomáš povedal, že on vie, načo Mira použije,” hovorí Andruskó.

15:26 – Marčekova a Andruskóova verzia sa rozchádzajú. Marček včera tvrdil, že za Andruskóom aj s bratrancom bol ešte pred vraždou a že mu oznámili, že nedokážu Kuciaka uniesť a vykonať vraždu tak, ako bolo objednané. Andruskó tvrdí, že sa to tak nestalo. Podľa jeho verzie mu to oznámili až po vražde. “Povedali, že to inak spraviť nevedeli,” tvrdí.

15:22 – “Pani Zsuzsová mi povedala, že nikdy nesmiem povedať, že si to objednal Kočner, že sa chcel pomstiť. Mal som povedať, že si to objednal nejaký Rus,” tvrdí Andruskó. To sedí s Marčekovou verziou, ktorú povedal včera.

15:20 – “Miro bol pre mňa čudák, nikdy mi okrem pozdravu nepovedal ani slovo,” hovorí Andruskó.

15:16 – “Mali ho zabiť tak, aby ho nikto nenašiel,” tvrdí Andruskó.

15:11 – Údaje, ktoré poskytla Zsuzsová Andruskóovi, boli podľa neho vypracované profesionálne. “Musel to robiť odborník, prípadne policajt,” hovorí.

Zsuzsová včera žiadala, aby mohla vypovedať až po Andruskóovi. Nebolo jej vyhovené. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

15:06 – Andruskó vraj komunikoval s Kočnerom aj “priamo”. Cez telefón Zsuzsovej mu vraj Kočner vysvetľoval, že potrebuje zohnať bieleho koňa a sídlo firmy.

14:48 – “Keď sme hovorili o vražde Žilinku, priznal sa mi s tým, že zabili Molnára,” hovorí. Už v reštaurácii, keď prvý krát počul o vražde Molnára vraj tušil, že to boli oni. Szabó mu tvrdil, že “mu vypadla až lyžička keď sa to dopočul”. Vzhľadom na Szabóovu minulosť a povahu vraj vytušil, že Molnára zavraždili oni.

14:44 – Podľa Andruskóa bola Zsuzsová Kočnerova milenka.

14:34 – “Bola s pánom Kollárom ale to bolo krátke. Potom sa dala dokopy aj s pánom Kočnerom, dostala od neho aj Porsche,” tvrdí. Dodal, že obžalovanej pomohol s exekúciou, chceli jej vraj vziať auto Škoda SuperB. “Povedala mi, že ho už nemá, že ním zaplatila za vraždu Basternáka v Hurbanove,” tvrdí.

14:29 – “Keď sa dozvedela, že zabili aj Martinu, tak zúrila. Povedala, že pôjde za Kočnerom do Báča a vrátila sa späť s 50-tisícami eur,” hovorí. 10-tisíc si vraj nechal, 40-tisíc dal Szabóovi.

14:22 – Andruskó vraj chcel peniaze, ktoré vzal za vraždu Žilinku, vrátiť Zsuzsovej. Tá ich ale nevzala a presvedčila ho, aby dal zabiť Jána Kuciaka. “Ja som ich nenáhlil, neponáhľal. Alena ma denne bombardovala, že kedy to už bude, volala mi, chodila za mnou. Bál som sa o život,” tvrdí. “Bolo mi povedané, že ak niekto pôjde na políciu, tak zomriem,” hovorí. Po istom čase za ním prišiel Marček a Szabó a povedali mu, že zabili Kuciaka. Nie však tak, ako bolo dohodnuté. Bol vraj preto nervózny. Zsuzsovej napísal, že dostal defekt – to bol signál, že sa vražda podarila.

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

14:17 – Andruskó tvrdí, že bol s Marčekom a Szabóom aj tesne po vražde Petra Molnára. Mali vraj prísť k nemu do pizzérie a boli nervózni. “Vy ste to boli,” mal povedať Szabóovi. Ten sa mu však vraj vtedy nepriznal. Andruskó ďalej hovorí, že obaja muži často chodili aj za ním, pýtali sa ho na peniaze a podobne. Tak mu vraj napadlo, že ponuku od Zsuzsovej posunie im dvom. Urobil tak a týždne sa vraj nič nedialo. “Ja nie som ten typ, čo by niečo také urobil,” tvrdí.