Domov » Kategórie » Domáce » OĽaNO kritizuje: Zrušenie piatkového rokovania NR SR je nedôstojné

OĽaNO kritizuje: Zrušenie piatkového rokovania NR SR je nedôstojné

BRATISLAVA – Poslanci za hnutie OĽaNO-NOVA považujú zrušenie piatkového rokovania NR SR za nedôstojný postup, ktorý znemožnil riadne fungovanie parlamentu.

Poslanci ukončili rokovanie 17. schôdze vo štvrtok krátko pred polnocou.  Predseda Národnej rady SR zrušil piatkové rokovanie parlamentu s tým, že schôdzu predĺžil vo štvrtok do neskorých nočných hodín.

Nedôstojné divadlo

„Neviem, či si chceli vládni poslanci iba urobiť voľný piatok, alebo bolo cieľom presunúť dôležité body programu do nočných hodín, mimo pozornosti médií a občanov. Napríklad správa Najvyššieho kontrolného úradu hovorila o tom, aké vážne chyby táto vláda robí a ako plytvá našimi spoločnými peniazmi,“ povedala dnes poslankyňa za hnutie OĽaNO-NOVA Veronika Remišová

Dodala, že sa nemôže preto čudovať, ak Dankovi vyhovuje, že správu predsedu Najvyššieho kontrolného úradu počúvajú o desiatej večer pospávajúci poslanci. Podľa Remišovej je takisto nedôstojné, že sa správa o právach zdravotne postihnutých osôb skončila krátko pred polnocou.

„Pán Danko robí z národnej rady nedôstojné divadlo, keď sa správy dôležitých kontrolných inštitúcií štátu odbijú narýchlo v nočných hodinách, namiesto toho, aby si z nich vládna koalícia zobrala ponaučenie a zlepšila fungovanie štátu,“ uviedla Remišová.

Foto: SITA

SITA

SITA

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.
SITA
Autor: SITA
Tagy