Domáce Politika Top

Ohlasované zmeny v Smere-SD nie sú dramatické, tvrdí Beňová

BRATISLAVA – Ohlasované personálne zmeny na dnešnom sneme Smeru-SD nie sú podľa europoslankyne Moniky Flašíkovej Beňovej také dôležité a dramatické. Dôjsť má len k výmene dvoch podpredsedov a k zmenám v predsedníctve. Europoslankyňa počas týždňa na sociálnej sieti napísala, že odstúpiť by mal aj Robert Kaliňák. „Ja môžem vyslať len signály, čo je dobré, aby sa urobilo. Nie som ani členkou predsedníctva,“ povedala pred začiatkom snemu, ktorý sa dnes koná v prešovskom divadle Jonáša Záborského.

Smer je podľa Flašíkovej Beňovej stále najsilnejšia a najstabilnejšia strana. „Verím, že aj na sneme sa to potvrdí, že si povieme, čo treba a ako treba urobiť,“ uviedla s tým, že vedenie strany sa musí zamyslieť nad poklesom preferencií. „Môžeme si povedať riešenia, ktoré to môžu zvrátiť,“ dodala. „Uvidíme, či personálne zmeny budú také, že sa situácia zlepší. Je stále priestor na to, aby sa Smer vrátil na pozície, ktoré zastával,“ vyhlásila.

Delegáti na sneme dnes budú voliť predsedu, podpredsedov a členov predsedníctva. Zaslúžilí členovia dostanú zlaté odznaky. Pred vstupom do divadla delegátov vítal transparent, ktorý dalo vyrobiť OĽaNO s textom „Slušní ľudia platia dane, zlodeji si žijú za ne“. Na plagáte je fotografia Ladislava Bašternáka a Roberta Kaliňáka. Plagát držal Peter Pollák, ktorý v minulom volebnom období pôsobil ako splnomocnenec vlády pre rómske komunity. Do funkcie ho vymenoval Kaliňák po dohode s OĽaNO.