Domáce Kauzy Politika Top

Odkazy od ľudí pre Fica: Opozícia mu odniesla tisícku červených kariet

BRATISLAVA – Opoziční poslanci za SaS Martin Poliačik a Anna Zemanová a za OĽaNO-NOVA Jozef Viskupič a Veronika Remišová dnes odovzdali do podateľne úradu vlády takmer tisícku červených kariet pre premiéra Roberta Fica. Na kartách, ktoré opozícia rozdala ľuďom na nedávnych protestoch, boli ich odkazy na adresu ministra vnútra Roberta Kaliňáka.

“Zdá sa, že hlas občanov na úrad vlády ani do rezidencie pána premiéra nedolieha,” povedala dnes na brífingu pred odovzdaním kariet do podateľne poslankyňa Veronika Remišová.

Veronika Remiššová (vpravo) v podateľni Úradu vlády SRVeronika Remiššová (vpravo) v podateľni Úradu vlády SR

Slovensko podľa nej v dnešných časoch potrebuje lídra, ktorý bude prinášať optimizmus, nádej a istotu, že štát vždy stojí na strane ľudí a nie na strane toho jedného “nášho človeka”.

Občania podľa Remišovej Ficovi odkazujú, aby konečne odvolal šéfa rezortu vnútra, pretože “jeho nečinnosť a hluchota k hlasu ľudí spôsobujú, že ľudia postupne strácajú dôveru v demokratické inštitúcie, a je to o to nebezpečnejšie, keď sa začínajú aktivizovať združenia a zoskupenia, ktoré volajú po vystúpení Slovenska z Európskej únie”.

Sprava: Jozef Viskupič, Anna Zemanová, stranu Martin Poliačik a Veronika Remiššová
Sprava: Jozef Viskupič, Anna Zemanová, stranu Martin Poliačik a Veronika Remiššová

Poslanci sa rozhodli predsedovi vlády odovzdať červené karty za únos štátu, pokračoval poslanec za SaS Martin Poliačik. “Pretože to, čo sa nám tu deje pod rukami je, že štát so svojimi inštitúciami a so svojou autoritou bol vytrhnutý občanom z rúk a slúži úzkym záujmom oligarchov, politikov a ich kamarátov,” povedal novinárom.

Robert Kaliňák je podľa jeho slov symbolom únosu štátu priamo z našich rúk. “Ak sa máme v budúcnosti niekedy cítiť, že toto je naša krajina, náš domov, ktorý chceme zveľaďovať a starať sa oň, nesmie to vyzerať, že patrí do rúk malej organizovanej skupinky mafiánov,” doplnil.

Odkaz ľudí pre premiéra

Ako na neho nadviazal Jozef Viskupič (OĽaNO-NOVA), ľudia premiérovi odkazujú, že by mal urobiť poriadok a odvolať ministra vnútra, ktorý kryje daňového podvodníka. “Vyzerá to tak, že nám vládne vláda národnej hanby a potupy. Červená karta, ktorú sme odniesli, symbolizuje, že má takáto vláda skončiť,” povedal.

Predseda vlády by mal podľa neho vystúpiť z veže zo slonoviny, mal by prestať maľovať inú realitu a odvolať ministra vnútra. “Dúfam, že aspoň tento hlas sa nebude premiér snažiť kryť páčivými slovami a útokmi na ľudí, ktorí na túto neblahú skutočnosť na Slovensku poukazujú,” dodal poslanec.