Bratislava GPlus Regióny

Oddnes môžu Ružinovčania požiadať o parkovaciu kartu. Bez nej počas pracovných dní nezaparkujú

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Oddnes 4. novembra môžu Ružinovčania požiadať o parkovaciu kartu, bez nej tu počas pracovných dní nezaparkujú. Od 1. decembra bude v bratislavskej mestskej časti Ružinov v zóne 500 bytov platiť regulované parkovanie, ktoré uprednostní Ružinovčanov. Uviedla to mestská časť na svojej oficinálnej webovej stránke.

 

Mestská časť začne karty vydávať 15. novembra. O kartu môžu Ružinovčania požiadať v kancelárii prvého kontaktu miestneho úradu počas pracovných dní, v Spoločenskom dome Nivy na Súťažnej ulici počas novembra vždy od pondelka do štvrtka v časoch od 7:30 do 9:00 a od 15:00 do 18:00 alebo elektronicky formou písomnej žiadosti, ktorú záujemcovia pošlú na adresu 500bytov@ruzinov.sk.

Obmedzené parkovanie bude platiť vždy počas pracovných dní od pondelka 13:00 do piatka 11:00. Dotkne sa to ulíc Budovateľská, Súťažná, Revúcka, Pavlovova, Kulíškova, Velehradská, Azovská, Koceľová a Bazová. Obyvatelia týchto lokalít musia požiadať o vydanie parkovacej karty, jednou z potrebných náležitostí je však trvalý pobyt v zóne, kde chcú parkovať. Záujemca tiež musí preukázať vzťah k vozidlu. Parkovaciu kartu môže dostať aj firma, ktorej sídlo alebo prevádzka sa nachádza v danej zóne.

Ružinovský parkovací systém bude platiť do roku 2021, keď vstúpi do platnosti celomestská parkovacia politika. Pre nerezidentov pracujúcich v Ružinove a návštevníkov pripravila mestská časť dočasné záchytné parkovisko na Bazovej ulici a na Velehradskej ulici, môžu tu však parkovať maximálne tri hodiny.