Domáce Top

Obžalovaný v kauze smrteľného pobodania nakoniec ostane vo väzbe

BRATISLAVA  – Slovenský občan indického pôvodu Nishit T., ktorý je obžalovaný v kauze smrteľného pobodania z jesene 2017, nakoniec ostane vo väzbe. Krajský súd v Bratislave totiž vyhovel sťažnosti prokurátora a zrušil uznesenie Okresného súdu Bratislava I z júla, ktorým obžalovaného prepustil na slobodu.

„Dôvodom rozhodnutia odvolacieho súdu je skutočnosť, že sa nestotožnil s názorom okresného súdu, že existujú mimoriadne okolnosti, ktoré sú podmienkou pre nahradenie väzby pri obzvlášť závažnom zločine,” informoval hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak.

Nishit T. bol pôvodne vzatý do väzby pre hrozbu úteku. Okresný súd však v júlovom rozhodnutí skonštatoval, že je možné väzbu nahradiť dohľadom probačného a mediačného úradníka, odobratím pasu a využitím monitorovacieho zariadenia. Obeťou skutku, z ktorého je v tomto prípade obžalovaný Nishit T., bol 37-ročný Branislav.

Obžalobe pre trestný čin vraždy a ublíženia na zdraví v štádiu pokusu v tomto prípade čelí slovenský občan indického pôvodu Nishit T. Incident sa odohral v októbri 2017 v nočných hodinách v centre Bratislavy. Obžalovaný sa dostal s dvoma mužmi do fyzického konfliktu, pričom Nishit T. následne použil nôž.

Poškodenému Branislavovi spôsobil zranenia na krku, ktorým podľahol. Zároveň nožom na brade a hrudi obžalovaný poranil aj jeho kamaráta Volodymyra. Do niekoľkých desiatok minút Nishita T. polícia zadržala. Pred súdom obžalovaný argumentuje, že išlo o sebaobranu.