Regióny Trnava

Obrovský stredajší požiar v Trnave vyšetrujú ako zločin všeobecného ohrozenia

Zdroj: FB / Prezídium hasičského a záchranného zboru

TRNAVA – V prípade obrovského stredajšieho požiaru skladu bazénovej a dezinfekčnej chémie v Trnave, začala polícia trestné stíhanie pre zločin všeobecného ohrozenia. Okolnosti požiaru polícia preveruje aj po operatívnej línii.

 

Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, polícia v maximálne možnej miere poskytla súčinnosť pre hasičov a obyvateľstvo, nasadených bolo asi 40 policajtov. Asi 20 hasičov, ktorí nastúpili do práce dnes ráno rozoberá s ťažkou technikou zvyšky konštrukcie a hasia lokálne ohniská.

Horieť začalo v stredu podvečer, hasičom sa požiar podarilo lokalizovať po takmer 12 hodinách. Železobetónová hala, v ktorej bolo podľa majiteľa uskladnených 15 ton chémie, sa v dôsledku sálavého tepla zrútila. Aj keď sa nad Trnavou vznášal hustý čierny dym, škodlivé látky v okolí nenamerali. V noci s ohňom bojovalo takmer 160 profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Napriek obrovskému rozsahu a zložitosti požiaru nebol nikto zo zasahujúcich hasičov zranený.