Spoločnosť Top Zahraničné

Obrovský prešľap francúzskych policajtov. Útočník zo Štrasburgu im ušiel priamo pred nosom

BRATISLAVA/ŠTRASBURG – Francúzsko sa spamätáva z utorňajšieho útoku v meste Štrasburg. Páchateľ tam zastrelil dvoch ľudí a ďalších zranil. Bezpečnostné zložky po ňom stále pátrajú. Nemecký teraz prišiel so šokujúcim odhalením. Francúzska polícia mohla útoku zabrániť, ale urobila osudnú chybu.

Druhý deň po útoku vo francúzskom Štrasburgu sa objavila neuveriteľná správa. Už v stredu priniesli médiá správu, že francúzski policajti v utorok ráno prišli zatknúť Chérifa Chekatta pre pokus o zabitie. Podľa týchto informácií Chekatt nebol doma.

Chérif Chekatt

Lenže nemecký Bild vo štvrtok informoval, že všetko prebehlo úplne inak. Podľa neho polícia 29-ročného muža doma zastihla aj s jeho známymi. Lenže jemu sa podarilo ujsť. Ak sa táto informácia potvrdí, tak pôjde o veľký prešľap bezpečnostných zložiek.

Ďalšie chyby bezpečnostných zložiek

Nebola to však jediná chyba, ktorú v utorok bezpečnostné zložky urobili. Krátko po útoku nechali Chekatta ujsť aj vojaci. Strieľali po ňom a zranili ho. Napriek tomu sa mu opäť podarilo ujsť. Ale podľa Bildu to nie je všetko: „Nie je jasné, prečo nezačala polícia atentátnika okamžite prenasledovať a jemu sa tak podarilo utiecť taxíkom – a vo svojom úteku pokračoval električkou,“ píše nemecký denník.

Podľa denníka „Figaro“ sa francúzska polícia obáva, že sa Chekattovi podarilo ešte v utorok večer ujsť do Nemecka cez pohraničné mesto Kehl. To leží iba kúsok od Štrasburgu.

Francúzske médiá tiež informovali, že zraneniam podľahla ďalšia osoba. Počet obetí útoku sa tak zvýšil na tri. Ďalšia obeť ja v stave klinickej smrti.