Domáce Regióny Top Žilina

Obrovská tragédia pri Liptovskom Trnovci. Po dopravnej nehode zomreli štyri deti

Zdroj: FB / Prezídium HaZZ

LIPTOVSKÝ TRNOVEC – Pri čelnej zrážke dvoch osobných áut na ceste II/584 v katastri Liptovského Trnovca v okrese Liptovský Mikuláš zahynuli v stredu štyri deti a jedna dospelá osoba. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Jana Balogová.

 

Doplnila, že v dodávke VW Transporter so slovenským evidenčným číslom sa viezlo deväť osôb, z toho päť detí a v dodávke VW Transporter s nemeckým evidenčným číslom sa viezli tri osoby. “Pri zrážke odhodilo slovenskú dodávku mimo vozovku. Pri nehode utrpeli štyri deti vo veku od šesť do 11 rokov a jedna dospelá osoba vo veku 43 rokov zranenia, ktorým na mieste nehody podľahli. Cestujúci v nemeckej dodávke vyviazli predbežne s ľahkými zraneniami,” uviedla krajská policajná hovorkyňa. V súvislosti s tragickou dopravnou nehodou sú momentálne v opatere záchranárov 4 osoby. Ďalšie 4 osoby (z toho 1 dieťa) neutrpeli žiadne zranenia. Z celkového počtu 13 účastníkov piati nehodu neprežili (z toho 4 deti), 4 osoby utrpeli zranenia rôzneho rozsahu, 4 osoby sú bez zranení,” informuje Prezídium HaZZ na sociálnej sieti.

Podľa riaditeľa Okresného riaditeľstva (OR) PZ v Liptovskom Mikuláši Jaroslava Haranta sú príčiny dopravnej nehody v štádiu vyšetrovania a znaleckého skúmania. “Chcel by som apelovať na vodičov, aby jazdu prispôsobili vlastnostiam vozovky, ale aj počasiu, ktoré je v súčasnosti nevyspytateľné,” zdôraznil Harant. Riaditeľka OR Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Liptovskom Mikuláši Eva Krajčiová doplnila, že hasiči po príchode na miesto udalosti vykonali protipožiarne opatrenia na havarovaných vozidlách. “Zároveň sme okamžite začali s prehliadkou zranených a poskytovaním predlekárskej pomoci. HaZZ zavolal aj psychológov na poskytovanie posttraumatickej pomoci pre pozostalých a aj príslušníkov HaZZ. Bol to veľmi ťažký zásah, vzhľadom na to, že išlo o úmrtie detí. Mnohí z našich príslušníkov ešte takúto udalosť nezažili a znášajú to veľmi ťažko. Aj keď sú to tvrdí chlapi,” dodala Krajčiová.

Podľa Zuzany Farkasovej z Prezídia Hasičského a záchranného zboru zasahujú pri nehode hasiči z Liptovského Mikuláša. “Na mieste zasahuje viacero sanitiek ZZS a záchranársky vrtuľník. Cesta je momentálne uzavretá v oboch smeroch. Hasiči asistujú pri poskytovaní prvej pomoci a vykonávajú na havarovaných vozidlách protipožiarne opatrenia,” uviedla Farkasová.

“Ďalších štyroch účastníkov kolízie v týchto chvíľach prevážajú do nemocníc v Ružomberku a v Liptovskom Mikuláši. Sú pri vedomí, utrpeli najmä stredne ťažké a ľahšie poranenia. Ide zatiaľ o prvotné informácie, ktoré sa ešte môžu meniť,” doplnila hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Alena Krčová.