Bratislava Parlamentné voľby Regióny Voľby

O voľbu poštou požiadalo viac ako 2 000 Bratislavčanov z Ružinova a Nového Mesta

ilustračná foto Zdroj: TASR / AP

BRATISLAVA – O voľbu poštou požiadalo viac ako 1 200 rodákov z bratislavskej mestskej časti Ružinov a takmer 800 Novomešťanov. Informoval o tom starosta Ružinova Martin Chren na sociálnej sieti a bratislavská mestská časť Nové Mesto na svojej webovej stránke. Možnosť voľby poštou chce využiť o 700 Ružinovčanov viac ako počas posledných parlamentných volieb, rekord zaznamenalo aj Nové Mesto. V porovnaní s poslednými parlamentnými voľbami v roku 2016 v Novom Meste aktuálne evidujú cez dvakrát toľko žiadostí.

 

Pracovníci volebného štábu v Ružinove v týchto dňoch obálkujú spiatočné zásielky, v ktorých sú volebné obálky, hlasovacie lístky a inštrukcie s poučením. “Napočítal som 67 rôznych krajín, v ktorých žijú Ružinovčania, ktorí chcú voliť. Najviac ich je samozrejme zo susednej Českej republiky, z Rakúska a z ďalších krajín EÚ,” dodal na záver Chren. Hlasovacie lístky však posielajú aj napríklad na Cookove ostrovy, do Francúzskej polynézie či Jamajky.

“Najviac žiadostí prišlo z Veľkej Británia, Českej republiky a Nemecka,“ povedal starosta mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý. Medzi žiadosťami tiež objavili aj exotické destinácie ako Indonézia, Malajzia, Kuba, Filipíny, Singapur, Katar či Tasmánia. Nové Mesto už všetkým žiadateľom zaslalo poštou hlasovacie lístky. “Do výsledku hlasovania sa započítavajú hlasy na lístkoch, ktoré voliči doručia obci trvalého pobytu voliča najneskôr v posledný pracovný deň predo dňom konania volieb, teda najneskôr 28. februára 2020,” upozornili na webovej stránke Nového Mesta.