Domáce Top

VIDEO: O Bratislavu zabojuje pravica spoločne. Zhodli sa na tomto mužovi!

Alojz Hlina, Caroline Lišková, Igor Matovič, Ján Mrva Zdroj: FB OĽaNO

BRATISLAVA- Pravica v hlavnom meste spája sily. Politické strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sloboda a Solidarita (SaS), Sme rodina a Kresťansko-demokratické hnutie (KDH) sa po “primárkach” zhodli na jedinom kandidátovi na post primátora Bratislavy. Bude ním starosta Vajnor Ján Mrva, ktorý na seba upozornil v roku 2017 počas volieb do vyšších územných celkov, kedy získal v silnej konkurencii 15,97 percent.

Na tlačovej besede dnes Igor Matovič poukázal na to, že “sa ubližuje len Jánovi Mrvovi, cez noc mu prelepia 50 bilbordov, píšu tam konšpirátor, homofób. Silou mocou mu chcú dať nejakú nálepku, lebo zbohatlíkom a finančným skupinám, ktorí si už dnes mydlia ruky ako si tu budú stavať domy ako budú chcieť tak už dnes im vadí hrozba, že by sa mohol stať primátorom”.

Alojz Hlina priznal, že pojem primárky v tom to prípade výberu medzi primátorskými kandidátmi asi nie je terminologicky správny, ale pre krátkosť času bol zvolený postup jednej veľkej diskusie a následného prieskumu. Zároveň považuje fakt, že sa s Igorom Matovičom dohodol, za “začiatok kultivácie slovenskej politiky”.

Ján Mrva sa údajnej antikampani voči jeho sobe venoval slovami: “Jedine mne ako kandidátovi robia naprieky a lepia mi všelijaké prívlastky na moje bilbordy. čiže myslím , že keď chcú takto pokračovať , nech sa páči, nahnevajú tím ešte viac nerozhodnutých voličov, ktorí sa priklonia na tej miske váh k tomu, ktorý je proti developerom a za obyčajných a slušných Bratislavčanov.”

Caroline Líšková priznala víťazstvo v “primárkach” Jánovi Mrvovi, želá mu veľa síl a veľa šťastia a podľa nej nič nekončí. Podľa dohody by sa mala stať viceprimátorkou.