Domáce Spoločnosť

O bezpečnosť svojej pošty sa nemusíte obývať. Slovenská pošta cez dovolenku ukladá listové zásielky na pobočkách

Spoločnosť Slovenská pošta, a. s., v dovolenkovom období môže uložiť doručené listové zásielky na vlastných pobočkách. Zdroj: TASR / Martin Baumann

BRATISLAVA – Spoločnosť Slovenská pošta, a. s., v dovolenkovom období môže uložiť doručené listové zásielky na vlastných pobočkách. Ľudia a organizácie sa tak nemusia obávať o bezpečnosť svojej pošty v preplnenej poštovej schránke. Cez službu Dovolenkový servis je možné dať listy uložiť na pošte na tridsať dní a po návrate z dovolenky si ich možno vyzdvihnúť osobne alebo nechať doručiť na pôvodnú adresu. Slovenská pošta o tom informovala v utorok v tlačovej správe.

 

Zákazníci zároveň môžu požiadať aj o zasielanie SMS a e-mailových oznámení, aby mali prehľad o listoch doručených cez dovolenku. Slovenská pošta zasiela oznámenia k zapísaným listom, teda s podacím číslom, napríklad pri doporučených listoch či úradných zásielkach. “Po návrate z dovolenky si môžu zákazníci svoje listy vyzdvihnúť osobne na pošte alebo im ich doručíme na pôvodnú adresu. Termín doručenia listov na pôvodnú adresu si zákazník dohodne vopred s pobočkou pošty,” uviedla hovorkyňa Slovenskej pošty Eva Rovenská.

Lehota na vyzdvihnutie je osemnásť dní

Neprevzaté zapísané listy vráti Slovenská pošta ich odosielateľovi po uplynutí odbernej lehoty. “Štandardná odberná lehota pre vyzdvihnutie zapísaných listov je osemnásť dní, s dovolenkovým servisom si ju zákazník predĺži až na tridsať dní (s výnimkou úradných zásielok). Službu si zákazníci objednajú vyplnením tlačiva Žiadosť o poskytnutie služby Dovolenkový servis,” priblížila Rovenská. Tlačivo na podanie žiadosti je k dispozícii aj portáli www.posta.sk. “Odloženie zásielok počas dovolenky na pobočke stojí od 4,90 €,” dodala Rovenská.

Spoločnosť Slovenská pošta, a. s. so sídlom v Banskej Bystrici vznikla 1. januára 1993 ako štátny podnik a na akciovú spoločnosť so 100-percentnou účasťou štátu sa pretransformovala 1. októbra 2004. Spoločnosť má základné imanie 214,3 mil. eur, jej akcie spravuje Ministerstvo dopravy a výstavby SR.