Domáce Spoločnosť

Novým prevádzkovateľom sanitiek bude od decembra Záchranná zdravotná služba

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BRATISLAVA – Novým prevádzkovateľom Dopravnej zdravotnej služby (DZS) bude od decembra spoločnosť Záchranná zdravotná služba (ZZS), a.s. SR. Skupina Falck, ktorá prevádzkovala dopravnú službu od roku 2013, už nebude súčasťou portfólia skupiny na Slovensku. TASR o tom informovala hovorca skupiny Falck Katarína Načiniaková.

 

Falck dostal ponuku na predaj Dopravnej zdravotnej služby, ktorú sa rozhodol prijať. “S generálnym riaditeľom spoločnosti ZZS Ernestom Cabanom sme sa dohodli na prevzatí práv a povinností všetkých zamestnancov, vrátane jednotlivých staníc a sanitiek. Oceňujem náročnú prácu a odhodlanie našich kolegov, ktorí denne prepravujú pacientov a u nového zamestnávateľa im prajem veľa pracovných úspechov,“ uviedol riaditeľ Falck pre Strednú a Východnú Európu Lars Tue Toftild.

Pre zamestnancov DZS sa prechodom na novú spoločnosť nič nemení, ostanú im rovnaké pracovné podmienky, aké mali vo Falck, vysvetľuje Načiniaková. „Pre Falck je prioritou zabezpečiť pre zamestnancov čo najlepšie pracovné podmienky,“ podotkol Toftild. Predseda predstavenstva ZZS Ernest Caban je rád, že sa s novým vedením dohodli na prevzatí spoločnosti.