Domáce GPlus Spoločnosť Top

Novinka od železníc. Ak ste si zabudli na cestu knihu, v týchto vlakoch vám ju od pondelka požičajú

Zdroj: TASR / Roman Hanc

BRATISLAVA – Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) má pre svojich cestujúcich ďalšie prekvapenie. Tentokrát však nejde o hodinové meškania či neočakávané nepríjemnosti. ZSSK chce cestujúcim spríjemniť cestu dobrou knihou, ktorú si budú môcť požičať zadarmo vo vybraných vlakoch.

 

Pri príležitosti 20. výročia Týždňa slovenských knižníc ZSSK v spolupráci s Asociáciou slovenských knižníc si pripravila pre svojich cestujúcich menšie prekvapenie. Od 4. marca do 10. marca si vo vlaku prídu na svoje milovníci kníh. Budú si môcť  svoju cestu spríjemniť dobrou knihou. K dizpozícii budú mať 30 kníh rôznych titulov a žánrov. Záštitou nad týmto projektom prevzala ministerka kultúry Ľubica Laššáková, ambasádorom sa stal člen činohry Slovenského národného divadla Ján Gallovič.

Knihy budú pre cestujúcich pripravené na špeciálnych stojanoch v reštauračnom vozni rýchlikov, ktoré premávajú na trati Bratislava – Košice.  ,,Cestujúcim dôverujeme, že knihu, ktorú si požičali, vrátia, aby bola k dispozícii aj pre ďalších záujemcov.” uviedol hovorca ZSSK Tomáš Kováč. Okrem toho budú vytvorené tzv. knižné hliadky, ktoré ,,knihomoľom” budú rozdávať záložky Knižná hliadka. Vďaka nej môže cestujúci získať zľavu na nákup kníh v kníhkupectvách istej skupiny.

Knihy vyberala Slovenská asociácia knižníc. ,,Ide predovšetkým o menšie knihy a kratšie literárne útvary – poviedky, novely, literatúra faktu, ale nájde sa tam aj detská literatúra. Pripravené budú knihy od súčasných slovenských i populárnych svetových autorov, knihy o cestovaní i tituly so športovou tematikou,“ uviedla podpredsedníčka Slovenskej asociácie knižníc Daniela Tóthová .

Zdroj:ZSSK